reklama

Dům na kolech je lepší než vaše garsonka. Nahlédněte do stylového minidomku

Zvenku vypadá jako karavan vylepšený nějakým dřevorubcem Foto: Zvenku vypadá jako karavan vylepšený nějakým dřevorubcemFoto: profimedia.cz

Bydlení v malých prostorech je nejen nutností. ale i trendem. V poslední době internet zaplavují ukázky miniaturních domovů. Představují, že bydlet se dá i skromně a přitom kvalitně. Podívejte se s námi do jednoho obzvlášť povedeného minidomu.

Vyrobila ho americká společnost New Frontier Tiny Homes a dokázala do něj nacpat i dvě ložnice. Stoupající ceny nemovitostí a náročnější hledání ideálního domova tak mnozí začali řešit tím, že se spokojí s málem, ale chtějí, aby to málo vypadalo dobře. Zmíněná firma vyrábí minidomy na klíč a snaží se, aby nenabízela bydlení v karavanu, ale bydlení v pořádném domě. Nicméně dům k vám i tak přijede na kolech, aby se dal snadno přemístit. 

Je vyrobený ze dřeva a v prostřední části nabízí prostorný obývací pokoj s velkými posuvnými dveřmi, které dodávají dostatek světla. Obývací pokoj je propojený s kuchyní, kterou by mohl domu kde kdo závidět. Mnohdy v našich panelácích máme skromnější prostory pro přípravu jídla. Do kuchyně se navíc vejde vše potřebné, dokonce i pračka, takže nebude nutné lítat do prádelny. 

Hned za kuchyní najdete ložnici. Její prostor zabírá jedna veliká postel pro dvě osoby, nicméně i přes lehce stísněné podmínky pokoj působí útulně a nabízí výhledy do krajiny (samozřejmě záleží, kde se svým domovem zaparkujete). Pod postelí najdete velkorysý úložný prostor. 

Pokud se bojíte o nedostatek hygieny, uklidníme vás. Dům disponuje i koupelnou se sprchovým koutem hned vedle centrální obývací části a nad ní najdete další ložnici, která může posloužit i jako dětský pokoj. 

Právě proto, že miniaturní domy se stávají trendem, se designéři na projektu tohoto stavení vyřádili. V interiéru zajímavě využili měděného plechu a pohráli si s kombinací odstínů šedé a modré. Kuchyně působí moderně a je i praktická. Obývací pokoj se navíc dá díky stolu a lavicím skrytým pod podlahou kuchyně proměnit v jídelnu pro večery i s více hosty. 

(mh)

Koukněte se na další články o bydlení v miniprostorech:

Článek

Zvládne tam bydlet i v zimě Foto:

VIDEO: Teenager se odstěhoval do vlastního. Postavil si geniální 27 m2 velký dům na zahradě rodičů

Hodně lidí o pořizování vlastního bytu ani neuvažuje a domov si pronajímá, jenže teprve 13letý Luke Thill z Iowy na nic nečekal a na zahradě svých rodičů si vybudoval...

Článek

Studentky si pokoj na koleji přeměnily v útulné hnízdečko. Foto:

GALERIE: Studentky proměnily otřesný pokoj na koleji v tohle luxusní hnízdečko. Stálo je to minimum peněz!

Co dokážou dvě mladé studentky vlastníma rukama vykouzlit ze strohého pokoje na koleji? Podívejte se sami, jak si z „ vězeňské cely“ udělaly útulné útočiště, aby si...

Článek

I malý prostor lze šikovně vyřešit. Foto:

DIY: Máte málo prostoru? Zkuste tato chytrá a originální řešení pro malý obývák. Za babku!

Považujete boj o každý centimetr ve vašem obýváku za aktuální a často probírané téma? Máme pro vás několik kreativních tipů.

reklama