reklama

Encyklopedie

Sušák na prádlo

Stojanový sušák, na který se vejde prádlo z několika praček Foto: Stojanový sušák, na který se vejde prádlo z několika pračekFoto: Superdiskont.cz

Šňůry plandající nad vanou? To už je minulost.

Řada hospodyněk považuje za samozřejmost, že prádlo z pračky putuje rovnou do sušičky. Ty, které si například z prostorových důvodů nemohou sušičku dovolit, stále spoléhají na klasiku – prádlo rozvěšují a nechávají uschnout na vzduchu.

 

Na trhu je k dispozici velké množství typů sušáků, hospodyně mohou vybírat podle délky šňůr, ale také podle toho, jestli chtějí sušit na zahradě nebo v bytě, nebo podle svých prostorových možností. Oproti klasickým šňůrám, které trvale překážejí nad vanou nebo na balkóně, je možné sušáky složit a uložit dočasně na místo, kde nebudou na očích. Navíc jsou vyráběny z materiálů, které se snadno udržují.

 

Základní typy sušáků na prádlo:

 

Pro venkovní sušení

 

Nejběžnější typ zahradního sušáku na prádlo – je uchycen do země a po dosušení prádla se stahuje jako deštník Foto: Nejběžnější typ zahradního sušáku na prádlo – je uchycen do země a po dosušení prádla se stahuje jako deštníkFoto: Mall.cz

 

 

Pro vnitřní sušení

Nástěnné – jsou modernější variantou sušení prádla v koupelně nebo na balkóně. Prázdné šňůry je možné svinout nebo posunout do pouzdra, které je připevněné ke stěně.

Radiátorové – vhodné pro rychlé sušení s omezenou kapacitou

Stojanové – rozkládací stojany umožňující sušit poměrně velké množství prádla prakticky kdekoliv v bytě.

Stropní – držák je připevněn ke stropu, jednotlivé šňůry nebo tyče je možné stahovat a zase vytahovat vzhůru pomocí kladky. Ideální varianta pro byty nebo lodžie.

 

reklama