reklama

GALERIE: Vytvořte si úžasnou vodní dekoraci do bytu. Potřebujete jen nádobu, vodu a řasokouli zelenou

Řasokoule elegantně ozdobí domov Foto: Řasokoule elegantně ozdobí domovFoto: profimedia.cz

Pokud chcete domů trochu zeleně a nemáte v plánu se o ni moc starat, pořiďte si akvárium pro řasokouli zelenou. Je nenáročná na pěstování a navíc vypadá úžasně. Potřebujete jen tři věci – a dekorace, která zaujme, je hned hotová.

Řasokoule zelená roste v jezerech na severní polokouli a to jak na Islandu, tak v Japonsku, kde může dosáhnout průměru až třicet centimetrů. Jinak měří ale jen pár centimetrů a roste asi jen o pět milimetrů za rok, což se ostatně do domácích podmínek hodí mnohem více.

Jak s ní ozdobit byt?

Pozornost si získává hlavně kvůli svému vzhledu. Je totiž nádherně kulatá a jasně zelená. Její kulatý tvar zajišťují vodní proudy, které ji v jezerech otáčejí, protože doma takové podmínky mít nebudeme, je potřeba řasokouli jednou za čas otočit, aby se nedeformovala a udržela si svůj roztomilý tvar.

Decentní a elegantní dekorace! Foto: Decentní a elegantní dekorace! Foto: pinterest.com/monsterscircus

Další údržbu nevyžaduje, jen výměnu vody jednou za dva týdny (ne přímo z kohoutku, lepší je převařená a odstátá, ale studená, ostatně proto má řasokoule ráda jezera v Japonsku, Estonsku nebo na Islandu). Daří se jí na světle (v přírodě žije v mělčích vodách), ale ne na přímém slunečním svitu. Pokud bude plavat, pod hladinou ji zmáčkněte, abyste vypudili vzduch, který ji nadnáší.

Videonávod, jak si udělat vodní dekoraci, najdete zde.

Řasokouli můžete umístit i do žárovky Foto: Řasokouli můžete umístit i do žárovky. Foto: pinterest.com/beautyharmonylife.com

Jedná se o rostlinu s úžasnou dekorativní funkcí. Vyberte si velkou hezkou skleněnou nádobu, můžete se podívat po bazarech anebo na půdu. Na dno můžete dát pár kamínků, ale řasokouli úžasně sluší minimalistické pojetí, kdy bude mít nádobu jen pro sebe. Použijte jednu nebo více řasokoulí, to už je na vás. Řasokouli do nádoby vkládejte, až ji naplníte vodou, aby se neponičila. Cena za jeden kus se pohybuje v řádech desítek korun, záleží na velikosti, a řasokouli koupíte v akvaristických potřebách nebo na internetu.

Inspirujte se v galerii, jak si domov s řasokoulí vyzdobit:

Další články:

Článek

Jakou minizahrádku si vytvoříte? Foto:

DIY: Udělejte si zahradu ve sklenici. Vyrobíte ji za pár minut, vydrží dlouho a ozdobí každou místnost

Nestíháte se starat o květiny, ale chtěli byste je doma? Řešením může být mossarium, tedy skleněné terárium pro mech. Vydrží dlouho, nevyžaduje téměř žádnou údržbu a ještě...

Článek

Proč vám pokojovky hynou? Foto:

Zajde vám každá pokojová rostlina? Zjistěte 5 důvodů, proč se jim u vás v bytě nedaří

Už to skoro vzdáváte. Jakákoliv pokojovka, kterou si dopravíte do bytu a pečlivě naaranžujete, začne po čase chřadnout, až odejde do věčných lovišť. Vy se možná snažíte o...

Článek

reklama