reklama

Pro milovníky orchidejí: V botanické zahradě začala výstava nejkrásnějších druhů

Gondíci otevřeli výstavu orchidejí. Budete si zde moci koupit i vzácné druhy těchto exotických krásek Foto: Gondíci otevřeli výstavu orchidejí. Budete si zde moci koupit i vzácné druhy těchto exotických krásekFoto: FTV Prima

Výstavu Orchideje zahájili sourozenci Adéla a Dalibor Gondíkovi.

Výstava orchidejí Orchideje – Napříč světadíly ve foyer tropického skleníku Fata Morgana Botanické zahrady Praha je již tradičně oblíbenou akcí. V průměru navštíví tropický skleník v tuto dobu kolem čtyřiadvaceti tisíc lidí. "Letos se můžete těšit na žhavé novinky z řad populárních Phalaenopsisů, ale i velkokvěté krasavice druhu Vanda. Pochopitelně ukážeme i druhy, které jsme spolu s kolegy přivezli z našich expedic,“ řekla kurátorka tropických rostlin Romana Rybková, která výstavu orchidejí v Pražské botanické zahradě každoročně připravuje. „Ráda bych všechny pozvala i na víkendové semináře věnované pěstování či aranžování těchto půvabných rostlin,“ doplňuje Romana Rybková.

Výstavu včera zahájili přestřižením pásky Adéla a Dalibor Gondíkovi.„Orchideje jsou pro mě královny květin. Mají vznešené jméno i křehkou krásu,“ směje se Adéla Gondíková a s obdivem říká: „Jsem oslněna širokou škálou jejich barev. Sama jsem si jich několik druhů vybrala domů.“

Více o orchidejích najdete v naší Encyklopedii. „Velmi mě tu překvapila informace, že orchideje se dokážou přizpůsobit celkem složitým životním podmínkám. Díky tomu rostou na všech kontinentech – kromě Antarktidy,“ dodává jedním dechem Dalibor Gondík. Oba sourozenci mají k tematice pěstování květin blízko, již v sobotu 7. března bude na obrazovkách uveden jejich nový pořad Gondíci s. r. o., který bude zaměřen na bydlení, zahradu, design, zdraví, inspiraci, styl i zábavu. Populární dvojice bude také radit, kam jet na výlety nebo co dobrého lze připravit v kuchyni. Magazín se bude na obrazovce objevovat každou sobotu v 16.25.

Článek

Adéla a Dalibor objektivem fotografa  Foto:

Focení Gondíků s. r. o.: Podívejte se, jak vypadají naživo před retuší

Gondíci s. r. o., to jsou jak jinak – Adéla a Dalibor Gondíkovi. Jak vypadají ve skutečnosti?

Více o pořadu Gondíci s. r. o. najdete ZDE.Výstava Orchideje – Napříč světadíly je otevřena v tropickém skleníku Fata Morgana Botanické zahrady Praha až do 22. března, od úterý do neděle v čase 9–18 h. Vystaveny budou i vzácné původní druhy, které nikde jinde návštěvníci nespatří. Přichystán bude prodej rozmanitých orchidejí, mezi nimiž si vyberou začátečníci i zkušení pěstitelé. Přijďte se rozloučit se zimou. Po dobu výstavy je otevírací doba Faty Morgany prodloužena až do 18 hod. Více informací o výstavě najdete na www.botanicka.cz.

Mohlo by vás zajímat:

Článek

Pavoučí orchidej (Brassia) Foto:

Orchideje, exotické krásky: Vyberte si podle podmínek svého bytu

Orchideje jsou právem nazývány královnami mezi pokojovými rostlinami...

Článek

Natáčení televizní znělky pořadu Gondíci s.r.o. Foto:

Ze zákulisí Gondíků: Takhle vzniká dokonalá televizní realita

Díky nejmodernějším technologiím vzniká filmová realita do značné míry v počítačích. Co to znamená pro herce?

Článek

Gondíci s.r.o. - Dalibor Gondík a Adéla Gondíková Foto:

Prima uvádí nový lifestylový pořad Gondíci s. r. o.

Televize Prima uvede v sobotu 7. března nový pořad s Adélou a Daliborem Gondíkovými, který bude zaměřen na bydlení, zahradu, design, zdraví, inspiraci, styl i zábavu.

 

reklama