reklama

Jak si zařídit nový byt a nešlápnout vedle. Pozor na materiál i načasování

Pár rad se vždycky hodí. Foto: Pár rad se vždycky hodí.Foto: istockphoto.com

Každý z nás minimálně jednou zažil stěhování do nového. Ať se nás tato situace týká poprvé, nebo jsme již ve stěhování profíci, pár rad, jak si zařídit byt a zbytečně při tom nešlápnout vedle, se nám vždycky hodí.

Zařizování nového bytu je především ovlivněno tím, v jakém stavu se naše budoucí hnízdečko nachází. Chystáme-li se zařizovat byt, který již disponuje podlahovými krytinami, novými dveřmi a dlaždičkami v koupelně, budeme muset na toto barevné omezení myslet.

Myslete dopředu

Jedna z nejběžnějších chyb, kterou děláme, je to, že neplánujeme dopředu. Každý krok se vyplatí promyslet. Vyhněte se tomu, že bez váhání koupíte kus nábytku jen proto, že je zrovna za výhodnou cenu. Může se stát, že se pak noční stolek nebude hodit k posteli a podobně. Interiér pak bude vypadat lacině.

Plánujte každý krok dopředu. Foto: Plánujte každý krok dopředu. Foto: istockphoto.com

Důležité je myslet i na rozvody instalací. Kuchyň tedy navrhujeme tak, abychom rozvody neumisťovali přímo za vystavěné spotřebiče.

S barvami opatrně

Pokud je byt zrekonstruovaný, je nutné nejprve vymalovat. Barvu stěn bychom měli použít tak, aby korespondovala s nábytkem v místnosti a se zbytkem celého bytu. Je vhodné výrazné barvy používat jen střídmě a umístit je jen na jednu stěnu pokoje, aby se celkový prostor vizuálně nezmenšil.

Výrazné barvy je vhodné používat jen střídmě  Foto: Výrazné barvy je vhodné používat jen střídmě. Foto: istockphoto.com

Když si nejsme jisti v našich schopnostech designéra, máme možnost pozvat si na konzultaci profíka, který nám s interiérem poradí. Dokáže dodat bytu vkus i originalitu.

Správný materiál

Dalším důležitým bodem je správná volba materiálu nábytku. Nevybírejme si jen prostřednictvím katalogů a internetových obchodů. Vždy je lepší vidět výrobek na vlastní oči. Ptejme se výrobce na detaily, složení materiálu a záruku výrobku.

Zařizování nového bytu je především ovlivněno tím, v jakém stavu se naše budoucí hnízdečko nachází. Foto: Zařizování nového bytu je především ovlivněno tím, v jakém stavu se naše budoucí hnízdečko nachází. Foto: istockphoto.com

Investujte do vestavěných skříní. Kvalitní vestavěné skříně jsou praktičtější a vkusnější než různé neskladné skříně všude po bytě.

Máme možnost pozvat si na konzultaci profíka. Foto: Máme možnost pozvat si na konzultaci profíka. Foto: istockphoto.com

(mk)

Podívejte se na galerii nejkrásnějších knihoven:

 

Články:

Článek

Příborník v kuchyni ve venkovském stylu... Foto:

Příborník zajistí pořádek a sjednotí interiér jídelny i kuchyně. V každém stylu

Několik desítek let zůstal v zapomnění, teď už se nějakou dobu opět hřeje na výsluní a v současných jídelnách nachází své místo. Díky za to...

Článek

Zrcadlo proti oknu vám přinese do místnosti exteriér a rozšíří prostor Foto:

NÁPAD: 7 originálních tipů, jak proměnit starou koupelnu. Bude vypadat jako nová!

Stávající koupelna se vám okoukala, a tak pošilháváte po rekonstrukci, která obyčejné ranní sprchování či večerní koupel zase povýší na zážitek? V těchto designových...

Článek

Regál Superhero tureckého průmyslového designéra Buraka Doğana inspirovaný logem Supermana Foto:

GALERIE: Designér navrhl úžasné police inspirované superhrdiny. Vypadají naprosto skvěle

Za tyto police by se nestyděl Kapitán Amerika, Wonder Woman ani Superman. Jsou inspirované právě oblíbenými superhrdiny! A vypadají skvěle.

reklama