reklama

Jaký vybrat dárek pro dědu? Pátrali jsme za vás, tyhle věci udělají dědečkovi radost

Co pro dědu k Vánocům? Foto: Co pro dědu k Vánocům?Foto: istock.com

Koupit něco pro dědu je těžký úkol. Dědečkové zpravidla nic nepotřebují a kupovat jim Becherovku můžete tak jednou do roka, ne pořád. Našli jsme tipy na dárky pro každý vánoční rozpočet, díky kterým se na stáří těšíme i my!

Zavírací nůž je klasika

Naši dědové ještě patří ke generaci, která vyznávala, že každý správný muž nosí v kapse nůž. Můžete tak věnovat pod stromeček klasickou rybičku, ale můžete vybrat i něco originálnějšího. Co třeba tenhle designový nůž od Woodenhero?

Dárkyděda - Obrázek 7 Foto: 1179 Kč Foto: woodenhero.cz

Pivo až ke dveřím

Dědové mají rádi pivo, vlastně ho mají rádi i tatínci, maminky, prostě všichni. Zkuste ale dědovi k Vánocům pivo předplatit, každý měsíc mu přijde až pod nos přepravka s pivem z malých pivovarů, vyzkouší tak všechny zajímavé chutě, co se objeví. 

Dárkyděda - Obrázek 9 Foto: Od 1587 Kč Foto: istock.com

Ponožky od konkurence

Pokud babička neplete, ocení děda určitě pletené ponožky, které mu dáte vy. Seženete je na webu neziskovky Elpida, která pomáhá dělat život seniorů v Česku aktivnější. Prodávají ponožky, které pletou babičky po celém Česku, každý kus je originál. 

Dárkyděda - Obrázek 5 Foto: 249 Kč. Foto: elpida.cz

Jak to tenkrát bylo?

Zavzpomínejte na staré dobré časy při hře, která je pro to speciálně vyrobená. Strávíte tak s prarodiči čas, který bude plný zábavy i poučení. Máme ověřeno, že historky z dob dávno minulých jsou nejzábavnější. 

Dárkyděda - Obrázek 10 Foto: 590 Kč Foto: babickarstvi.cz

Aby babi nic nezjistila

Věnujte dědovi placatku. Na internetu i v obchodech jich najdete spoustu od těch úplně základních až po ty designové s různými motivy a se zdobením z různých materiálů. Určitě ji ocení, zvlášť pokud mu babička kontroluje, kolik toho vypije. 

Dárkyděda - Obrázek 11 Foto: 789 Kč Foto: Kulina.cz

Karafa pro dědu i obývák

Pokud babička nemá problém s dědovým mlsáním, vyberte mu k Vánocům klasický whisky set. Vypadá skvěle a dodá obývacímu pokoji na vážnosti. Když ke karafě a skleničkám přibalíte ještě kvalitní whisky, vytvoříte reprezentativní dárek, který potěší i krásně doplní byt. 

Dárkyděda - Obrázek 4 Foto: 1172 Kč Foto: sklenenyshop.cz

Holení postaru

Pokud váš děda neuznává strojky a pořád používá žiletky, je zbytečné mu pod stromeček dávat nějaký přístroj, se kterým si ani nebude vědět rady. Kupte mu klasické pomůcky na holení, třeba tohle mýdlo, které je navíc ekologické a šetrné k pleti. Obecně na eshopu Econea najdete spoustu tipů na dárky, které jsou přátelské k naší planetě. 

Dárkyděda - Obrázek 6 Foto: 85 Kč Foto: econea.cz

České zlaté ručičky… hodinek

Dědové dají na typicky české věci. Pokud hledáte hodinky, mrkněte na nabídku české firmy Prim. Mají klasické designy, které jsou nadčasové. Primky prostě potěší a děda se na ně bude moct spolehnout.

Dárkyděda - Obrázek 3 Foto: 3500 Kč Foto: eshop. prim-hodinky.cz

Rádio do dílny

Dědečkové bývají kutilové a navíc místo streamování pořád holdují rádiím. Můžete jim udělat radost retro rádiem, které funguje i na baterie a děda si ho tak může vzít i do dílny. Nám se líbí tohle

1159 Kč Foto: 1159 Kč Foto: famtastic.cz

Houpací křeslo pro odpočinek

Houpací křeslo je sen v každém věku, ale ve stáří má člověk čas v něm strávit mnohem více času. Pořiďte dědovi krásné houpací křeslo pro líná odpoledne. Můžete sáhnout třeba po české značce Ton

Houpací křeslo je klasika Foto: 12 890 Kč Foto: ton.eu

Ušák na čtení

Pokud nechcete vyloženě shánět houpací křeslo, můžete vybrat nějaký klasický ušák. Třeba IKEA nabízí jeden cenově příznivý a zároveň dobře vypadající, ale ušáky seženete samozřejmě na více místech, jsou totiž nepostradatelné pro každý obývák.

Ušák by měl patřit do každého obýváku Foto: 4490 Kč Foto: Ikea.com

(mh)

Další dárková inspirace zde:

Článek

Nakupujte u českých designérů Foto:

Darujte design! Vybrali jsme 10 českých firem, u kterých můžete nakoupit dárky online

O některých jste možná slyšeli, jiné teprve objevíte. Český design roste a internet nabízí spoustu možností, kde sehnat výrobky od tuzemských tvůrců. Najdete tu tradice i...

Článek

Najít správný dárek dá práci Foto:

„Levný“ není sprosté slovo. Máme pro vás nápady na finančně dostupné vánoční dárky

Vánoce se sice zatím zdají být na míle daleko, ale…neříkáme si přesně tohle každý rok? A pak tradičně pořádáme zběsilý hon na dárky na poslední chvíli. Pokud si stále...

Článek

Fotodárky potěší Foto:

Věnujte fotodárky. Jsou osobní a potěší každého. Vybrali jsme ty nejlepší

Ověřili jsme si za vás, že dárky z fotografií fungují báječně. A nemusí se jednat jen o sentimentální kalendář pro babičku. Fotodárky pod stromečkem zafungují, nejsou...

reklama