reklama

Na co dávat pozor při výběru bytu? 11 věcí, které určitě zkontrolujte

Hledání bytu čeká dříve nebo později každého z nás. Není to nic jednoduchého, mnohdy ani příjemného. Někdy se člověk musí stěhovat každý rok. Hysterie kolem cen bytů v Praze přidává ještě stres, že neseženete něco, co vám opravdu vyhovuje. 

Autor tohoto článku během posledních šesti let sháněl byt pětkrát v Praze, jednou v Barceloně a jednou v Santiagu de Chile. Nikdy to nebylo snadné a párkrát naletěl. Následujících tipů se tak bude určitě držet, až přijde na další stěhování. 

(Matouš Hartman)

Hledánbytu čekdříve nebo později každého z nás. Není to nic jednoduchého, mnohdy ani příjemného. Někdy se člověk musí stěhovat každý rok. Hysterie kolem cen bytů v Praze přidává ještě stres, že neseženete něco, co vám opravdu vyhovuje. 
Během posledních šesti let jsem byt sháněl pětkrát v Praze, jednou v Barceloně a jednou v Santiagu de Chile. Nikdy to nebylo snadné a párkrát jsem naletěl. Následujících tipů se tak budu určitě držet, až přijde na další stěhování. 

 

Hledání bytu čeká dříve nebo později každého z nás. Není to nic jednoduchého, mnohdy ani příjemného. Někdy se člověk musí stěhovat každý rok. Hysterie kolem cen bytů v Praze přidává ještě stres, že neseženete něco, co vám opravdu vyhovuje. 
Během posledních šesti let jsem byt sháněl pětkrát v Praze, jednou v Barceloně a jednou v Santiagu de Chile. Nikdy to nebylo snadné a párkrát jsem naletěl. Následujících tipů se tak budu určitě držet, až přijde na další stěhování.Hledání bytu čeká dříve nebo později každého z nás. Není to nic jednoduchého, mnohdy ani příjemného. Někdy se člověk musí stěhovat každý rok. Hysterie kolem cen bytů v Praze přidává ještě stres, že neseženete něco, co vám opravdu vyhovuje.Během posledních šesti let jsem byt sháněl pětkrát v Praze, jednou v Barceloně a jednou v Santiagu de Chile. Nikdy to nebylo snadné a párkrát jsem naletěl. Následujících tipů se tak budu určitě držet, až přijde na další stěhování. 
Hledánbytu čeká dříve nebo později každého z nás. Není to nic jednoduchého, mnohdy ani příjemného. Někdy se člověk musí stěhovat každý rok. Hysterie kolem cen bytů v Praze přidává ještě stres, že neseženete něco, co vám opravdu vyhovuje. 
Během posledních šesti let jsem byt sháněl pětkrát v Praze, jednou v Barceloně a jednou v Santiagu de Chile. Nikdy to nebylo snadné a párkrát jsem naletěl. Následujících tipů se tak budu určitě držet, až přijde na další stěhováníHledání bytu čeká dříve nebo později každého z nás. Není to nic jednoduchého, mnohdy ani příjemného. Někdy se člověk musí stěhovat každý rok. Hysterie kolem cen bytů v Praze přidává ještě stres, že neseženete něco, co vám opravdu vyhovuje.Během posledních šesti let jsem byt sháněl pětkrát v Praze, jednou v Barceloně a jednou v Santiagu de Chile. Nikdy to nebylo snadné a párkrát jsem naletěl. Následujících tipů se tak budu určitě držet, až přijde na další stěhování. 
Část 1 z 11
Výběr bytu je jednání, ne přátelský hovor Foto:
Zdroj: istock.com
Důvěřuj, ale prověřuj

Makléři se na vás budou usmívat, je to jejich práce. Ale i někdo, kdo se vám představí křestním jménem, bude se chovat žoviálně a přátelsky, vám může nabízet byt, který nestojí za nic. Nenechte se zmást vlídným přístupem, trh s nemovitostmi je byznys a musíte mít svou hrdost a nenechat se utáhnout na vařené nudli. Ptejte se na majitele, zjistěte si, komu byt patří. Často totiž nevyřizujete pronájem s majitelem, ale jeho zástupcem.

reklama