reklama

Místo, které musíte vidět: Zahrada z vistárií Kawachi Fuji

Za touto nádherou stojí 150 rostlin druhu Wisteria Foto: Za touto nádherou stojí 150 rostlin druhu WisteriaFoto: raredelights.com

20 různých druhů vistárií stojí za touto nádherou v zahradě Kawachi Fuji v Japonsku.

Fialová, růžová, bílá,modrá, tmavší, světlejší - orgie vitálních barev mámí smysly u japonského města Kitakjúšú v zahradě Kawachi Fuji. Najdete zde na 150 vistárií 20 různých druhů. Hlavní atrakcí pestrobarevné zahrady je několik desítek metrů dlouhý tunel, jehož samotné zdi jsou tvořené právě vistáriemi. 

Ideální doba návštěvy je právě teď, tedy konec dubna až polovina května. Pokud se náhodou v tuto dobu ocitnete v Japonsku, stojí návštěva za úvahu, milionové město Kitakjúšú leží 6 hodin cesty od Tokya. 

Zahrada Kawachi Fuji se nachází u města Kitakyushu Foto: raredelights.comZahrada Kawachi Fuji se nachází u města KitakyushuFoto: raredelights.com

Jedna z nejkrásnějších popínavek vistárie patří do čeledi bobovitých, je to v podstatě liána, která se pne až do výše 20 metrů a dokáže pokrýt  prostor do šířky deseti metrů. Lidé ji milují pro její záplavy až půlmetrových hroznů květů. Aby vistárie po zakoupení začala kvést, potřebuje vodorovné vedení, tedy horizontální podporu - nemůžeme k ní dát jen vertikální podpěru. Vhodná je proto drátěnka na způsob vinice, vedená třeba mezi sloupy obytné pergoly. Celková opora musí být vzhledem k mohutnosti vistárie velmi pevná.

(mar)

Mohlo by vás zajímat:

Článek

Zvolte vertikálu, získáte místo Foto: Thinkstock

Když už na květiny není moc místa

Stojánky na květiny geniálně řeší nedostatek místa. V zahradě i v bytě.

Článek

Magnolie Foto: Thinkstock

Magnolie pamatují dinosaury

Možná je znáte pod jménem šácholan nebo také jako magnolie. A naší planetu zkrášlují už od druhohor. A právě kvetou.

Článek

Původní rostliny mnohdy udělají větší parádu než exotické druhy Foto: Thinkstock

Nejčastější chyby zahradních všeumělů

Jestli existuje nějaká věc, kterou člověk nemá šanci udělat hned napoprvé dobře, pak je to zahrada.

 

 

reklama