reklama

Udělejte si tradiční Vánoce. Jaké barvy vybrat a kde je použít?

Klasické barvy rozzáří Vánoce Foto: Klasické barvy rozzáří VánoceFoto: istock.com

Na svátky je hezké vrátit se ke kořenům. Nemusíte vymýšlet žádné složitosti, klasické Vánoce se zařídí snadno a budou vypadat skvěle. Navíc dekorace půjde snadno obměňovat a nebudete muset každý rok shánět nové. Tradiční je totiž nadčasové.

Nejtypičtějšími vánočními barvami jsou červená, tmavě zelená a bílá. Tvoří úžasnou kombinaci, která se neomrzí. Můžete k nim přidat ještě zlatou a vaše svátky dostanou punc nevšednosti a vznešenosti. Nejde o výmysl posledních let, ale červeno-zelené Vánoce podle výzkumu doktora Spika Bucklowa z Cambridge existovaly již ve středověku. Barevnou kombinaci pak zvýraznilo devatenácté století, které přidalo také nové tradice a vytvořilo základ pro dnešní podobu svátků.

Zmíněné barvy mají i tu skvělou schopnost, že je najdeme v přírodě, takže se dobře kombinují s přírodními ozdobami třeba ze slámy nebo dřeva, které k tradičním českým svátkům také patří. Zkuste třeba ozdobit stromek červenými dekoracemi, přidejte k nim trochu zlatých a vánoční atmosféru si domů vnesete určitě snáze, než když budete experimentovat s modrou.

Kde vánoční barvy použít

Využijte toho, že jehličí většinou bývá zelené (kromě některých umělých stromků nebo věnců), potom už stačí na věnec na dveře dodat pouze velkou červenou mašli a jednoduchá vkusná dekorace, která navíc vypadá velice tradičně, je na světě.

Pohrajte si se svátečním stolem a použijte třeba smrkové větvičky a červené stužky. Můžete také sáhnout po červeném nebo zeleném ubrusu. Doplňte stůl pár svíčkami a vánoční atmosféra je hned hotová.

Jednoduchý a přitom krásný Foto: Jednoduchý a přitom krásný. Foto: istock.com

V záplavě tisíců vzorů balicích papírů se můžeme ztratit a mnohdy se nepodaří najít ani nějaký vkusný. Dejte tak na minimalismus a kupte si jednobarevný balicí papír a k němu látkovou stuhu, jakou seženete v každé švadlence. 

Následující kombinace jsou ozkoušeny:

Červený papír – zelená nebo bílá stuha
Přírodní papír – červená nebo zelená stuha (nebo obě najednou)
Zlatý papír – červená stuha
Zelený papír – bílá stuha

(mh)

Další články:

Článek

Online nákupy ušetří čas i peníze Foto:

Nákupy online, jak je v pohodě zvládnout? Dárky objednáte snadno díky těmto tipům

Shánění dárků online vám ušetří spoustu času a často i peněz. Navíc seženete zajímavé věci a objevíte nové. Má to ale svá úskalí, zvlášť pokud objednáváte ze zahraničí....

Článek

Jak si zařídit vánoční pohodu? Foto:

Vánoční pohoda: Jak si svátky užít bez stresu? Vyzkoušejte následující tipy

Vánoce mají být chvíle pohody, ale dost často to jsou chvíle stresu, když třiadvacátého ještě není nic hotového a šestadvacátého jste už tak přejedení, že si myslíte, že...

Článek

Víte, co je to hygge? Foto:

“Hygge" je dánský recept na domácí štěstí, který okouzlil svět. Zkuste ho vyčarovat i u vás doma

Víte, který národ je nejšťastnější na světě? Prý Dánové! A milerádi věříme. Vždyť tito severoevropští pohodáři dokonce vymysleli pro životní klídek jméno – říkají tomu...

reklama