reklama

VIDEO: Teenager se odstěhoval do vlastního. Postavil si geniální 8 m2 velký dům na zahradě rodičů

Zvládne tam bydlet i v zimě Foto: Zvládne tam bydlet i v ziměFoto: Facebook/Luke Thill

Hodně lidí o pořizování vlastního bytu ani neuvažuje a domov si pronajímá, jenže teprve 13letý Luke Thill z Iowy na nic nečekal a na zahradě svých rodičů si vybudoval miniaturní dům. To nejlepší na něm je, že není ke hraní, ale na pořádné dospělé bydlení.

Luke začal na projektu pracovat už před dvěma lety. První rok sháněl prostředky a materiál a plánoval. Druhý rok stavěl. Dnes se může pochlubit domkem s kuchyní, obývacím pokojem a prostorem na spaní.

Se stavbou mu pomohlo okolí výměnou za práci. Sousedovi, který je elektrikář, vyklidil Luke garáž. Ten mu pak pomohl zavést elektřinu. Mladý stavitel snižoval náklady i používáním materiálu, který někomu zbyl.

Celková cena za vlastní bydlení se tak zastavila na pouhých 1500 dolarech, tedy zhruba na 33 tisících korun. Luke pochopitelně ušetřil na nákupu pozemku, nicméně úspěch to je veliký.

Podívejte se, jak domek vypadá:

Luke zvládne ve svém domě připravit jídlo, dívat se na televizi a nebo si i pozvat přátele, protože dovnitř vměstnal i miniaturní gauč. Teenager považuje svůj domek za počátek, do budoucna plánuje rozšiřovat a nechtěl se zaobírat hypotékou. Trpasličí domek je takovou přípravou na opravdové bydlení, nemá totiž odpad a tím pádem ani koupelnu s toaletou. „Všichni museli mít velké domy, ale lidé se změnili a uvědomili si, že to není praktické. Můžete šetřit peníze, procestovat svět a dělat, co se vám zlíbí,“ řekl Luke americkému časopisu Des Moines Register.

Rodiče svého syna podpořili z toho důvodu, aby se naučil samostatnosti a dělal něco jiného, než hrál počítačové hry a nebo sportoval. Luke o svém bydlení natáčí videa na YouTube, to nejpopulárnější dosáhlo už skoro na čtvrt milionu zhlédnutí. Podívat se na něj můžete níže.

Další články:

Článek

Nafukovací zvířata jsou k adopci Foto:

GALERIE: Podívejte se do útulku pro opuštěná nafukovací zvířata. Můžete si je i adoptovat

Na španělské Mallorce najdete hotel, který po sezoně posbíral opuštěné nafukovací jednorožce nebo pizzy a dal jim nový domov. Po turistech, kteří s nimi dováděli u bazénu,...

Článek

V formičce na led snadno uskladníte bylinky. Foto:

10 geniálních způsobů, jak využít formičku na led

Všichni ji máme a známe. Klasická formička na led, nejčastěji z bílého plastu a v ní dvěma řadami poskládané mističky, do kterých patří voda ke zmrznutí. Opravdu jen ta?...

Článek

Podlaha, nebo koberec? Foto:

PRO a PROTI: Podlaha, nebo koberec? Díky nám si vyberete

Plánujete nové bydlení a váháte mezi kobercem a podlahou? Obvykle se zamýšlíme hlavně nad tím, která z obou variant je hezčí, praktičtější, ale samozřejmě také finančně...

reklama