reklama

12 balkonů k nakousnutí. Podívejte se, jak vypěstovat zeleninu bez zahrady

Čerstvá zeleninka Foto: Čerstvá zeleninkaFoto: Thinkstock

Toužíte po přísunu čerstvé zeleniny z vlastních zdrojů a nemáte zahrádku? Tady je několik tipů, jak docela jednoduše proměnit balkon v zelinářský ráj.

Zveme vás na návštěvu k těm, kteří se už do pěstování zeleniny na balkoně, lodžii nebo na terase pustili a zjistili, že to skutečně jde. Péče, která obnášela hlavně pravidelné zalévání a hnojení, se těmto nadšeným pěstitelům vrátila v podobě čerstvé, křupavé zeleniny. Nechte se inspirovat projekty, které mnohdy ošklivé, šedivé balkonové kouty proměnily v paletu svěžích barev, chutí a vůní. A většinou se to podařilo bez velkých finančních výdajů, hlavně díky nápaditosti a šikovnosti. Je nejvyšší čas začít s přípravami na pěstování, pojďte se tedy podívat, jak i na omezeném prostoru prospívají rajčata, červená řepa, salát nebo fazole.

Při plánování balkonové zeleninové zahrádky určitě nezapomeňte na rajčata – chutí stoprocentně předčí ty ze supermarketu Foto: Při plánování balkonové zeleninové zahrádky určitě nezapomeňte na rajčata – chutí stoprocentně předčí ty ze supermarketuFoto: Drawhome.com

Další pěstitelské rady najdete v naší Encyklopedii.

(bras)

Mohlo by vás zajímat:

Článek

Článek

Medvědí česnek je nenáročný, potřebuje ale stín a dostatek vláhy, protože ve volné přírodě roste často u potoků či v lužních lesích Foto:

Jak si vypěstovat na balkoně nebo na zahradě medvědí česnek

Stačí vlhko a spíše stín a medvědí česnek vám poroste jako plevel.

Článek

reklama