reklama

Venkovní posezení: 15+1 tip na originální nábytek, který zvládnete vyrobit sami

Nemusíte přitom být vyučeným truhlářem či kovářem, abyste si mohli vyrobit zahradní nábytek, za který se nebudete stydět Foto: Nemusíte přitom být vyučeným truhlářem či kovářem, abyste si mohli vyrobit zahradní nábytek, za který se nebudete stydětFoto: All

Zahradní nábytek, to už dávno nejsou jen nepříliš stabilní plastové židle a stůl. V dnešní době už na zahradě, terase či balkonu můžete mít luxusní kousky, které se pohodlností vyrovnají gauči, který vám stojí v obýváku. A pokud rádi kutíte, můžete si originální vybavení vyrobit sami.

Ano, nábytek za slušnou cenu sice koupíte v jakémkoliv hobbymarketu nebo bazaru. Není ale lepší být originální? Pokud rádi tvoříte i recyklujete, můžete si jednoduše vyrobit krásné i praktické venkovní posezení, které určitě sousedé mít nebudou. Navíc mnohdy využijete věci, které už dosloužily. Tyhle nápady můžete užít i na chatě nebo chalupě. Stačí jen jeden kousek vlastnoruční výroby, a prostor na terase bude jedinečný. Nemusíte přitom být vyučeným truhlářem či kovářem, abyste si mohli vyrobit zahradní nábytek, za který se nebudete stydět. Na většinu nápadů vám postačí běžné pracovní nářadí, čas a šikovné ruce. A někdy prostě jen nápad, jak využít všude dostupný materiál...

Oblíbené palety, ale i bedýnky

Stolek vyrobíte i z větší bedýnky, která se válí ve sklepě. Velmi oblíbeným materiálem pro nejrůznější domácí tvoření jsou ale poslední dobou hlavně palety - z nich vyrobíte klidně i celou terasu (nebo alespoň tu dočasnou), na ní posezení i stůl. Celý prostor zútulní polštáře a podsedáky, které zajistí pohodlí.

Venkovní posezení z palet Foto: Venkovní posezení z palet. Foto: pixabay.com

 

Přírodní materiály

Využít můžete i přírodu a materiály, které nabízí. Stolečky nebo stoličky vytvoříte třeba i z kusu kmene poraženého stromu. 

Hliníková křesílka – Jsou ikonami mezi zahradním nábytkem, mnoho z nás na ně však zapomíná, a tak jejich potah práchniví. Co takhle jim dát nový vzhled? Abyste udělali sedák i opěradlo z provazů, na to vám stačí jen trpělivost Foto: Hliníkovým křesílkům můžete dát nový vzhled a doplnit stolečkem z přírodního materiálu. Foto: Abeautifulmess.com

 

Nevyužité věci z domácnosti

Také staré věci můžete využít. V následující galerii se přesvědčíte, že i staré dveře můžou ještě posloužit jako deska zahradního stolku. Projděte půdu, garáž, sklep, možná najdete zajímavý kousek, které venkovní posezení "doladí".

Nechte se inspirovat dalšími tipy na kousky, které vás prostě nadchnou...

(kor)

Mohlo by vás zajímat:

Článek

Vystavět pergolu je snadné. Budete potřebovat: 6 ks frézované kulatiny 10–12,5 cm široké, z toho: 2 ks dlouhé 2,8 m, 2 ks dlouhé 4,6 m, 2 ks dlouhé 2,5 m, 7 ks  frézované kulatiny 7,5–10 cm široké a 3 m dlouhé a spojovací materiál Foto:

Návod: Jak si sestrojit zahradní pergolu

Pergola pěkně po domácku krok za krokem.

Článek

Květiny a květináče dotvoří odpočinkovou atmosféru Foto:

Plánujete terasu, nebo bazén? Inspirujte se

Terasa rozšiřuje obytnou část domu směrem ven.

Článek

Nemusí jít hned o luxusní apartmán, pěknou elegantní terásku lze stvořit i z menšího prostoru, třeba ve střeše. Foto:

Inspirace: 20 luxusních balkonů a teras

Prosluněné jarní dny nás lákají ven. Takové posezení s kávičkou na čerstvém vzduchu a s pěkným výhledem dokáže člověka příjemně osvěžit.

reklama