reklama

20 úžasných bylinkových balkonů. Inspirujte se a pořiďte si podobný doma

Bylinkové balkony Foto: Bylinkové balkonyFoto: All

Proměnil se váš balkon přes zimu spíše v malé skladiště a vy přemýšlíte, co s tím? Máme pro vás tip – ukliďte ho a zkuste pěstovat bylinky.

V první řadě tedy odkliďte vše, co na vašem balkoně zbytečně zabírá místo, raději uvolněte prostor rostlinám a vytvořte si přírodní oázu pro nabírání nových sil a energie. Možná uvažujete o klasických převislých muškátech nebo petúniích, velikým trendem poslední doby jsou ale užitkové minizahrádky, které se vám za pravidelnou péči odmění voňavými bylinkami nebo čerstvou zeleninou. Na následujících snímcích vám dokážeme, že se nejedná o záležitost čistě praktickou, koutek s bylinkami může také nádherně vypadat. Pro rostlinky vyberte slunné stanoviště a péči věnujte přípravě vhodných nádob, i díky nim totiž může být nakonec vaše bylinková zahrádka potěchou pro pocuchané nervy a oči unavené blikajícím monitorem a displejem.

Bezva tip – bylinky v proutěných košících nebo eko nákupních taškách Foto: Bezva tip – bylinky v proutěných košících nebo eko nákupních taškáchFoto: Room-decorating-ideas.com

(bras)

Mohlo by vás zajímat:

Článek

Článek

Dobré jsou i sirupy z bylinek Foto:

Připravte si chutný domácí sirup z bylinek, fialek či levandule

Nejznámější je sirup z černého bezu. Co ale zkusit udělat šťávu z meduňky nebo tymiánu?

Článek

V květináčích umístěných na slunném místě se při troše péče daří pažitce, petrželce, šalvěji, rozmarýnu nebo majoránce Foto:

Základní pravidla pěstování bylinek na okně

Stačí troška místa, sluníčka a vody – a vaše jídlo získá jinou dimenzi.

reklama