reklama

6 luxusních karavanů aneb Bydlení na léto, které je lepší než dům z cihel

Nejstarší výrobce rekreačních vozidel v Severní Americe se jmenuje Airstream. Pro rok 2016 se spojil s další kultovní značkou, známou americkou firmou Pendleton na vlněné zboží, a vytvořil limitovanou edici 100 vozů. Vyspí se v něm až 6 lidí Foto: Nejstarší výrobce rekreačních vozidel v Severní Americe se jmenuje Airstream. Pro rok 2016 se spojil s další kultovní značkou, známou americkou firmou Pendleton na vlněné zboží, a vytvořil limitovanou edici 100 vozů. Vyspí se v něm až 6 lidíFoto: Airstream Inc.

Místo letního zámečku domek na kolečkách?

Svoboda a pohodlí, tak by se dalo charakterizovat cestování s karavanem nebo přímo s obytným autem. Svoboda v cestování je jasná, ale to pohodlí? I to vám v současnosti mobilní bydlení bez problémů zajistí! Zákazníci jsou náročnější a technologie jsou vyspělejší. Dnes si tak můžete pořídit zcela luxusní pojízdné ubytování, které bez problémů obstojí v konkurenci elegantního apartmá prvotřídního hotelu. A navíc vypadá famózně, ať už jde o retrostyl, „kosmickou loď“ nebo skladný prosklený „hangár“.

Přívěs, nebo auto?

Pokud o pojízdném letním bytě skutečně uvažujete, možná se rozhodujete, jestli si pořídíte jen obytný přívěs, nebo rovnou celé kompaktní obyvatelné auto. Záleží asi hlavně tom, jak často byste svůj domek na kolečkách využívali a na jaké řízení si troufnete. Mimochodem – měl by vám na jízdu s přídavným karavanem i obytným vozem stačit řidičák na osobák, tedy skupina B (záleží na hmotnosti vozu či vozu s připojeným vozidlem), při překročení celkové hmotnosti 3,5 tuny je pak třeba skupina BE. Rozhodně doporučujeme ale začít zkušebními jízdami. Kdo ale jednou zakusil svobodu cestování s pojízdným domkem, jen těžko se bude vracet k „bukování“ hotelových pokojů.

Přívěs vypadá objemně, jako nějaký řez hangáru pro letadla. Jde však o „skládačku“. Při jízdě je celá střecha s postranními okny stažena dolů a výška odpovídá zhruba výšce auta. Tím a aerodynamikou tvaru tak během cesty šetří pohonné hmoty tahače Foto: Přívěs vypadá objemně, jako nějaký řez hangáru pro letadla. Jde však o „skládačku“. Při jízdě je celá střecha s postranními okny stažena dolů a výška odpovídá zhruba výšce auta. Tím a aerodynamikou tvaru tak během cesty šetří pohonné hmoty tahačeFoto: Safari Condo

Komfortní vybavení

Jak uvidíte v naší galerii, dnešní pojízdné bydlení může být nesmírně komfortní a moderní. Obytná auta jsou kompletně vybavena pro pohodlné cestování a bydlení, karavany zas skvěle využívají každý centimetr vnitřního prostoru. Který z uvedených modelů a jejich interiérů se vám líbí nejvíc? 

(fis)


Mohlo by vás zajímat:

Článek

Kompaktní přenosný vařič, gril a nabíječka v jednom Foto:

Gril, vařič a nabíječka na mobil v jednom? Jde to

Nepotřebujete zásuvku, jen pár šišek a dobijete si mobil.

Článek

Kempování Foto:

20 kreativních nápadů, které z vás udělají krále kempování

Nejhorší na kempování je, když nemůžete najít věci. Přitom je to zbytečné.

Článek

Mít tak vlastní kousek země Foto:

Máte nedostatek soukromí? Tak si kupte vlastní plovoucí ostrov

Sny se stávají skutečností! Je libo soukromý kousek země? Pořiďte si vlastní plovoucí ostrov, kde vás žádní sousedé nebudou rozčilovat.

reklama