reklama

Banány, lógr, skořápky aneb Jak si vyrobit vlastní hnojivo na kytky z kuchyňských zbytků

To není odpad, ale živiny Foto: To není odpad, ale živinyFoto: FTV Prima

Když nebudete vyhazovat kuchyňský odpad, ušetříte. Skořápky z vajíček obsahují vápník a další minerály, v lógru zůstávají zbytky organických kyselin a minerálů, banánové slupky jsou bohaté na draslík. Proč by to mělo skončit v koši, když to ocení vaše kytičky? Návod na výrobu najdete na videu.

Kdo má ještě slepice nebo příbuzné na venkově, kteří kura domácího chovají, určitě schovává skořápky od vajíček. Ne každý má ale pro ně uplatnění, přesto by byla škoda, kdyby musely končit v koši. Stejně tak slupky od banánů a lógr, který obsahuje zbytky organických kyselin, tuků, alkaloidů, draslíku, hořčíku a železa. Všechny zbytky najdou uplatnění jako hnojivo. A nebojte se, když dáte hnojivo do květináče, vůbec to nebude smrdět. Hnojit můžete i vychladlou vodou, ve které jste vařili vajíčka, i v ní jsou vyvařené živiny. Podívejte se na video, jak pomocí mixéru můžete živiny zpracovat dohromady:

Další vtipné nápady najdete v naší sekci Jak na to.

(mar)

Mohlo by vás zajímat:

Článek

Díky výsevným páskům vám semínka v květináčích nebo na záhonku nevyplaví voda. Foto:

Jak si vyrobit výsevné pásky z malířské lepicí pásky a mít tak po ruce v zimě více druhů klíčků

Těchto pásků využíváme doma hlavně v zimě – k výsevu pohanky, drobnější řeřichy, ředkviček a pod., aby mohly růst pohromadě na malém prostoru. Celoročně máme tak v kuchyni...

Článek

Nač utrácet, když si hnojivo vyprodukujeme doma sami Foto:

Návod: Jak zužitkovat domácí odpad a vyrobit si přírodní hnojivo. Třeba pro pokojovky

V záhoně na zahradě má rostlina neskonale větší životní prostor než v truhlíku. O to více ji v truhlíku nebo květináči musíme hnojit.

Článek

Pěstovat zde můžete různé rostliny Foto:

Jak pěstovat 168 rostlin na ploše 2 x 3 m

Úroda větší a rychleji? Zkuste hydroponii. Rostliny tak získají veškeré živiny a vy získáte bohatou úrodu jahod nebo ředkviček.

 

reklama