reklama

Černá sapota je ovoce, které můžeme pěstovat i u nás. Jak, to poradí RECEPTÁŘ

Černou sapotu si můžete pěstovat i na zahradě Foto: Černou sapotu si můžete pěstovat i na zahraděFoto: Thinkstock

Sledujte v neděli 29. května 2016 v 11.55 na Primě.

Jako každou neděli, tak i dnes si pro vás Váš PRIMA RECEPTÁŘ připravil mnoho zajímavostí a tipů. Už jste někdy slyšeli o černé sapotě? Toto exotické ovoce chutnající po čokoládě vám představí pan Josef, který se dále podělí o spoustu užitečných informací nejen o jeho pěstování. Kdo má skleník nebo zimní zahradu, určitě by měl toto ovoce původem z Mexika vyzkoušet. Ocení ho zejména milovníci čokolády, protože chutná jako čokoláda, přitom zdaleka není tak kalorické. Také vám poradíme, jak ochránit růže a jiné okrasné rostliny od chorob. Podělíme se s vámi o užitečné rady. Za chvíli tu máme den dětí. Čím zabavit a potěšit naše ratolesti, nám odhalí divačka Irena. Vhodně zvolená izolace je nezbytnou součástí každého domu. V tomto díle se dozvíte výhody pěnové izolace. V Listárně Václava Větvičky opět zodpovíme divácké dotazy. S panem Větvičkou se ovšem neloučíme, neboť nás pozval do zámeckého parku ve Štiříně, kde právě touto dobou dobu rozkvétají krásné rododendrony.

Všechny díly RECEPTÁŘE najdete na Prima play.

Další pěstitelské rady najdete v Encyklopedii Prima livingu.

VÁŠ PRIMA RECEPTÁŘ je oblíbený magazín pro pěstitele, chovatele, chalupáře a všechny, kdo chtějí pěkně a pohodlně bydlet nebo příjemně relaxovat. Pořadem plným nejen sezonních rad a tipů provádí Václav Postránecký se svými hosty.

Podívejte se na ukázku:

Sledujte v neděli 29. května 2016 v 11.55 na Primě.

(web)

Mohlo by vás zajímat:

Článek

Sedmikráska chudobka (Bellis perennis) je mocná léčivka Foto:

Snadno a rychle: Vyrobte si lahodný sirup ze sedmikrásek

Pro někoho je to potvora, která mu kazí jeho anglický trávník. Přitom je sedmikráska chudobka tradiční léčivka, která se využívá i v homeopatii.

Článek

Článek

Je čas myslet na ochranu proti klíšťatům. S příchodem hezkého počasí začnou být vycházky do přírody nebezpečné i pro vašeho psa Foto:

Sezona klíšťat začíná. Víte, jak ochránit svého psa a kočku?

Existuje nějaký opravdu spolehlivý způsob, jak proti klíšťatům bojovat?

Článek

Cuketa byla vyšlechtěná v Itálii Foto:

Jak mít co největší úrodu cuket?

Potěší masožrouty i vitariány. Sezóna cuket je tu.

Článek

Vratič obecný Foto:

Poznejte ty nejzákeřnější plevele a zatočte s nimi

Na obdělávané půdě se vedle pěstovaných rostlin vyskytují i ty nežádoucí – plevele. Od časného jara až do pozdního podzimu nám přidělávají práci a jejich likvidace je...

Článek

Komule Davidova (Buddleia davidii) neboli také motýlí květ Foto:

Ideální keře pro slunná místa

Na omezeném prostoru zahrady není místo pro chyby. Při výsadbě dřevin, které obvykle zaberou i několik metrů, je třeba zohlednit nároky či odolnost daných druhů na...

reklama