reklama

Chcete se vyspat dorůžova? Zvolte si do ložnice ty správné pokojové rostliny, které vám pročistí vzduch

Aloe vera je velmi léčivou rostlinou. Foto: Aloe vera je velmi léčivou rostlinou.Foto: istock.com

Stačí malý kousek života, který si postavíte do své ložnice a můžete výrazně vylepšit svůj sladký spánek. Studie NASA ukázala, že některé rostliny dokážou vyčistit vzduch v domácnostech a jsou skvělými pomocníky při prevenci proti nachlazení a alergiím.

Stačí opravdu málo a můžete značně zkvalitnit svou domácí relaxační zónu. Pokojové květiny a rostliny nejsou jen krásné na pohled, ale umí i překvapivě účinně pročistit ovzduší. Mít v ložnici krásnou zelenou rostlinu je navíc o tolik lákavější než na to samé místo umístit nevzhlednou čističku vzduchu. A které rostliny jsou pro vás ty nejlepší?

Aloe vera

NASA jmenovala rostlinu aloe vera jako jednu z nejlepších a nejúčinnějších bojovníků proti špatnému vzduchu v domácnosti. Ve své studii vědci zdůrazňují především její schopnosti uvolňovat kyslík po celou noc! A jako bonus máte, že je aloe vera velmi nenáročná na pěstování, což znamená více času na spaní. A vypadá překrásně.

Anglický břečťan

To je šampión! Studie provedená Americkou vysokou školou pro alergie, astma a imunologii uvádí, že anglický břečťan odstranil 94 % vzdušných nečistot během pouhých 12 hodin! Takže pokud trpíte alergiemi, obmotejte svou ložnici břečťanem. Může vám pomoci při nočním kýchání i proti nateklým sliznicím nosohltanu.

Stačí kousek zeleně v ložnici a zlepšíte svůj spánek. Foto: Stačí kousek zeleně v ložnici a zlepšíte svůj spánek. Foto: istock.com

Gerbera

Gerbera je nádherná a navíc také velmi účinně vyčistí vzduch ve vaší ložnici! Dýchání ve spánku bude konečně snadné a navíc svou ložnici nevídaně zkrášlíte.

Pokojovky jsou i nádhernou dekorací. Foto: Pokojovky jsou i nádhernou dekorací. Foto: istock.com

Levandule

Asi neúčinnější relaxační vůně je levandule. Klidně poslouží i sušená. Bude vám k užitku pro zklidnění, proti bolestem hlavy a celkovému podráždění nervové soustavy. Už žádné prášky na spaní, stačí levandule na nočním stolku a nejlépe ještě zalitá v hrnku jako čaj!

Levandule provoní váš byt a lépe usnete. Foto: Levandule provoní váš byt a lépe usnete. Foto: istock.com

Tchyní jazyk

Tato běžná pokojovka s trochu nesympatickým jménem pracuje, zatímco vy spíte. Dejte jí šanci u vás v ložnici, protože po celou dlouhou noc vypouští kyslík v noci, zatímco přijímá oxid uhličitý. A nejen to! Také odfiltruje nepříjemné běžné domácí toxiny jako formaldehyd, trichlorethylen a benzen ze vzduchu!

Umístěte do bytu květiny, které jsou krásné i užitečné. Foto: Umístěte do bytu rostliny, které jsou krásné i užitečné. Foto: istock.com

Lopatkovec

Něžná květina s bílými kalíšky květů je opravdu všestranná rostlina! Jak čistí vzduch, zároveň odstraňuje toxiny a zvyšuje vlhkost vzduchu. To by mohlo pomoci zmírnit utrpení alergikům a zároveň provlhčí vzduch, kde se pak bude lépe spát i dýchat.

istock-184365511 Foto: Tyto rostliny vám vaši péči budou vracet. Foto: istock.com

(ku)

Další články:

Článek

Řezané květiny a zima? Proč ne! Foto:

Řezané květiny v zimě? Dokonalá dekorace pro náročné! Nechte je působit křehce, tajemně a luxusně

Máte naklizeno a pomalu se začínáte těšit na adventní čas? Co by ještě podtrhlo dokonalou předvánoční atmosféru vašeho bytu, než se rozsvítí stromek a zavoní cukroví?...

Článek

Vypěstujte si bylinky i na podzim! Foto:

Vypěstujte si bylinky i na podzim. Tyto vám vyrostou v květináči na parapetu

Léto je synonymem ke slovu čerstvost. Ti šťastlivci, kteří mají vlastní zahrádku, o tom vědí své. S příchodem podzimu se ale naše možnosti značně zužují, konkrétně na...

Článek

Výroba věnce bude zábava pro celou rodinu. Foto:

DIY: Už máte adventní věnec? Vyrobte si ho sami doma! Jak na to?

Ani ne za týden tu máme první adventní neděli, ke které patří rozsvícení první svíce na adventním věnci. Ten totiž nesmí chybět v žádné domácnosti. Poradíme vám, jak si...

reklama