reklama

Cibuloviny sázíme na podzim. Poradíme, jak

Cibuloviny sázejte na podzim Foto: Cibuloviny sázejte na podzimFoto: Thinkstock

Kdo zahradničí, ten to dobře ví: na podzim je potřeba se chystat na jaro.

A platí to samozřejmě i o cibulovinách. Už teď si můžeme vybrat cibulky tulipánů, narcisů, hyacintů, krokusů a modřenců nebo i lilií, sněženek a bledulí a zasadit je. Zásadou je, že musí být zdravé, nesmí mít na sobě ani známku poškození. Sázet je můžeme do záhonů, ale i do květináčů.

Znáte naši Encyklopedii? Extra tip: osázejte jimi trávník a získáte na jaře nádherně kvetoucí pažit. Neznamená to, že byste v rámci trávníku museli vytvářet speciální záhon, který by vám pak komplikoval sekání trávy nebo hraní fotbálku. Jen vyryjte drn, půdu pohnojte, vysaďte cibulky a zase drn přiklopte. Na jaře vám ono místo rozkvete, po odkvětu se rostlinky zatáhnou a vy můžete přes ně sekat, aniž byste se o květinky museli bát.

Podívejte se na video, kde se dozvíte, jak cibuloviny správně zasadit. Nahlédnete tak zároveň na zahradu k Sašovi Hemalovi, nové tváři pořadu Receptář prima nápadů:

Podobné užitečné rady najdete v pořadu Receptář prima nápadů vždy v neděli ve 12.35 na Primě. Pokud jej nestihnete, tak pak v archivu u nás na webu na Prima PLAY.

Mohlo by vás zajímat:

Článek

Článek

Co druh tykve, to jiný tvar Foto: Archiv Marty Pawlicové

Zavařovat, kandovat, sušit… S dýní se dají dělat divy!

Tradičních dýňových receptů na polévky, saláty a ragú najdete všude spousty. Co si ale trochu zaexperimentovat a zkusit něco jiného? Něco, co vám bude nejen moc chutnat,...

Článek

Svazenka vratičolistá (Phacelia tanacetifolia) Foto: Thinkstock

Vypěstujte si teď na podzim vlastní zelené hnojivo

Hnojivo živočišného původu, takový pořádný hnůj, je samozřejmě mnohem výživnější než pouze hnojivo rostlinné. Ale ani to není k zahození. Navíc když je vlastní.

reklama