reklama

Dejte vysloužilým věcem druhou šanci! V zahradě udělají parádu!

Druhý život v zahradě Foto: Druhý život v zahraděFoto: Thinkstock

Máte doma také „poklady“, které je vám líto vyhodit, a přitom víte, že je ke svému účelu už nevyužijete? Najděte jim nové uplatnění. Vytvořte z nich vlastní originální zahradní dekorace, které nikdo jiný nemá.

Půda, kůlna, garáž, sklep, kredenc po babičce. To jsou ta správná místa, kde na svůj nový „život“ čekají zajímavé kousky vybavení. Ale nejen na těchto místech se ukrývají cenné (i méně cenné) skvosty. Každý má doma „něco“, nějakou věc, se kterou se nedokáže jednoduše rozloučit a odmítá ji vyhodit na smetiště.

Staré kamarády nehodíme do smetí
Určité kousky ve vás mohou zanechávat milou vzpomínku nebo prostě jen máte pocit, že se ještě můžou někdy hodit. Pokud vážně nemáte to srdce vyhodit už druhou sadu ojetých pneumatik, zrezlou židli nebo staré boty po dědečkovi, s klidným srdcem si je nechte. Opravdu. Ale dopřejte starým vysloužilým věcem nové místo i funkci. Obruste je a dejte jim třeba novou barvu nebo je klidně nechte tak, jak jsou. O to krásnější zákoutí, někdy s kapkou nostalgie, budou vytvářet.

Ještě nějakou dobu poslouží Foto:

Nemusíte kupovat nové věci, když můžete využít vaše staré (zdánlivě) nepotřebné.

Ušetříte nejen přírodu, ale i peníze. Stačí jen chvilka času a trocha fantazie. Osobitá, originální a přitom funkční zahrada vám bude tím správným zadostiučiněním. Nějakou dobu takto poslouží ještě staré kolo, boty, ideální jsou palety, které když natřete, poslouží nejen jako police na kytky, ale i jako zahradní nábytek. Ocení je nejen ti, kteří mají rádi venkovský retro styl, ale dobře se hodí i do moderní zahrady.

Inspiraci najdete na fotografiích...uvidíte, že využít se dá téměř vše, jen to chce vkusně zakomponovat do stávající zahrady.

Sledujte nás i na Facebooku na Prima Living.

Mohlo by vás zajímat:

Článek

Provzdušnit, pohnojit a pak sekat Foto:

Trávník potřebuje k holiči. Je nejvyšší čas

Pořídit si v Česku anglický trávník je vzhledem k zdejšímu podnebí dost náročné. Ale pokud na tom zapracujete, hodně se k ostrovnímu vzhledu můžete přiblížit.

Článek

Po zimě musíte muškáty zcela ostříhat a zkrátit jim kořeny Foto:

Videonávod: Přesaďte po zimě muškáty

Zatněte zuby a odřezávejte a odřezávejte. To je to nejlepší, co pro muškáty můžete udělat.

reklama