reklama

Díky napojení na mobil vám tahle krabička názorně ukáže, jaké počasí je venku

Tohle už umí předvést. Sníh se snad doučí za několik let Foto: Tohle už umí předvést. Sníh se snad doučí za několik letFoto: Tempescope

Tempescope vám předvede, jak je venku.

V malém průhledném kvádru bezdrátově napojeném na předpověď v mobilu se budou čerti ženit, jen abyste nemuseli koukat z okna

Tento přístroj v průhledné plastové krabičce na stole v obývacím pokoji napodobuje aktuální povětrnostní podmínky, které panují za oknem. Dokáže napodobit déšť, blesky, mlhu i sluneční svit. Nápad sestrojit takovou věcičku dostal její autor Ken Kawamoto po návratu z dovolené v Pacific Northwest, což je region na severozápadě Severní Ameriky, kde je kvůli horám a moři na každém rohu jiné počasí.

Deštník s sebou! Foto: Deštník s sebou!Foto: Tempescope

Nejprve sestrojil prototyp z lahviček od šamponů, fénu, LED zdrojů a stroje na mlhu – který dokázal v uzavřeném prostoru simulovat projevy počasí. Posléze zkonstruoval propracovanější polosériový model, s nímž také momentálně vybírá peníze prostřednictvím portálu Indiegogo za příslib pozdější dodávky. Ti, kdo si přístroj nyní zaplatí (bez dopravy stojí přibližně 5000 Kč) jej údajně dostanou v dubnu 2016. V zájmu snížení nákladů na polovinu Kawamoto bude posílat přístroj nezkompletovaný, zájemce ale ujišťuje, že po prostudování jednoduchého návodu není problém jej sestavit.

Tempescope kromě počasí na daném místě a čase po přepnutí do jiného modu předvede i počasí panující na libovolném místě planety. V manuálním režimu pak simuluje libovolně nastavený jev – jen tak pro dokreslení nálady uživatele.

Jediný z běžných rozmarů počasí, který tempescope neumí demonstrovat, je sněžení. Jak se ale dušuje Kawamoto, za několik let představí zdokonalenou verzi, která zvládne i to.

(dah)

Mohlo by vás zajímat:

Článek

Míst s nedostatkem vody bude postupně po celém světě přibývat, a pak se hodí každé řešení, které šetří vodu Foto:

Geniální sprcha, která šetří vodu

V zemích, kde je nedostatek vody, nesmí ani kapka přijít nazmar. Hodí se i voda jednou použitá.

Článek

Máš na to 4 minuty Foto:

Jak ušetřit za vodu? Vychytaný závěs vás po 4 minutách vykopne ze sprchy

Dát si sprchu je tak příjemné. Kolik minut pod ní vydržíte?

reklama