reklama

Druhů jasmínu je okolo dvou stovek. Jak poznat ten pravý?

Není všechno zlato, co se třpytí. Stejně tak není voňavým jasmínem vše, co se jím tak nazývá. Jasmínem je totiž lidově označováno více rostlin, jenže ne z každé z nich vykouzlíte například delikátní jasmínový čaj.

Rod Jasminum obsahuje asi 200 druhů. Navíc jsou některé rostliny, jako např. okrasný keř Philadelpus – pustoryl, lidově nazývány také jasmínem, jelikož mají podobnou vůni, ale s pravým jasmínem nemají nic společného. Z pravého jasmínu, který můžete pěstovat i v našich podmínkách, si vyrobíte báječný čaj. U nás se bude dařit jasmínu nahokvětému, který má dlouhé, štíhlé, obloukovitě převislé větve a metlovitý růst. Je opadavý, ale díky zeleným větvím tento dojem zaniká. Patří mezi keře kvetoucí v zimě – kvete od prosince do dubna, v mírných zimách vykvete už kolem Vánoc. Více o jasmínu najdete na videu v úvodu článku.

Rada je z pořadu VÁŠ PRIMA RECEPTÁŘ.

Všechny díly RECEPTÁŘE najdete na Primě PLAY.
ZDE najdete vše o pořadu VÁŠ PRIMA RECEPTÁŘ.

(web)

Mohlo by vás zajímat:

Článek

Tisy jsou vděčné keře, které se mnohdy množí samy od sebe Foto:

Stálezelené keře, které snesou stín

Zahrada osázená příhodně zvolenými a rozmístěnými keři člověku zpříjemní život. K tomu, aby dřeviny stínily, chránily soukromí, zakrývaly nepěknosti typu rušné silnice či...

Článek

Článek

Ilex meserveae casanova neboli cesmína má ráda stín Foto:

Jsou malé a nic po vás nechtějí. Nenáročné keře

Do dnešních zahrad jsou tyto keře přímo ideální.


reklama