reklama

Dvorky pro vaši inspiraci

Příjemné posezení Foto: Příjemné posezeníFoto: Airbnb.com

Další životní prostor.

Mít u domku nebo chaty vlastní dvorek, může být velká výzva. V teplých měsících je to další obytný prostor, ba co víc, často ten nejoblíbenější. Stojí tedy za to se trochu zamyslet, jak ho koncipovat. V naší galerii vám přinášíme pár záběrů na útulné dvorečky, které si lidé po svém upravili a každý trochu jinak.

Všechny dvorky nejsou stejné a záleží také na tom, pro jaký účel byste jej chtěli využít. Někdy jde skloubit všechny požadavky najednou, jindy jen některé. Co by ale hlavně měl dvoreček splňovat, je oplývat příjemnou atmosférou, zkrátka být útulný.

Jestli jste si oblíbili nějakou vaši dovolenkovou destinaci, můžete si ji připomínat na dvorku třeba obkladem jedné z jeho částí. Případně, můžete-li, vystylizujte si svou vlastní fontánku, kašnu nebo místo, kde se venku omýváte vodou Foto: Ať už budete chtít na svém kousku půdy za domem jen sem tam pojíst, číst si knížku, pěstovat bylinky, nějakou zeleninu nebo jen okrasné květiny, vězte, že k jeho zpříjemnění nepotřebujete zas až tak mnoho. Stačí prvky ze dřeva, sem tam nějaký kámen či kamenné dlaždice, a pochopitelně hlavně nějaké ty rostlinky, které vám vydrží po celé léto.

Podívejte se do naší galerie a třeba tam najdete inspirativní nápady právě pro ten váš dvorek a zas si jej něčím pěkným vylepšíte.

(fis)

Mohlo by vás zajímat:

Článek

Bílá bude na zahradním nábytku vždy krásná Foto:

Deset nejkrásnějších zahradních posezení

Někdy stačí malé zákoutí, kde si po práci večer dobijete baterky.

Článek

Jíte rádi venku? Pak zvažte sezení s dostatkem prostoru pro velký jídelní stůl. Vhodné místo je poblíž domu a ve stínu stromu Foto:

Jarní chuťovka: 15 nádherných teras. Inspirujte se

Lze je obtočit kolem stromu i celého domu, mohou mít více úrovní či se proplétat mezi záhony. Inspirujte se následujícími příklady 15 rozličných teras.

reklama