reklama

Foto dne: Nechte šneka být. Je krásný

Badatelé na výpravě Foto: Badatelé na výpravěFoto: isifa.com

Ta fotka vypadá jako aranžovaná, ale není, tedy alespoň podle jejího autora, italského fotografa Alberta Panizza. Ještě budete šneky hubit ve své zahradě?

Je to jiný pohled na zvíře, které pije krev všem zahrádkářům. Na této fotografii je to zvídavý tvor, fascinovaný kapající vodou. Každý ze šneků balancuje na jednom květu uprostřed řeky Po nedaleko Parmy. Když kapka dopadne, oba pátrají, kam mohla zmizet. Inteligentní přemýšliví tvorové.

„Když jsem fotil u řeky, chtěl jsem si vyfotit dva květy plující na hladině, až pak jsem si všiml, že jsou na nich šneci. Nejprve jsem myslel, že je zajímá vlastní obraz ve vodě, až pak mi došlo, že pátrají, kam zmizela kapka vody,“ řekl Panizza listu Daily Mail. Ušlechtilý fotograf po focení šnekům pomohl zpět na břeh a opatrně je přenesl do trávy.

Změnil se váš pohled na tyto tvory? Necháte je letos, aby vám zase sežrali salát a zlikvidovali afrikány?

(tes)

Mohlo by vás zajímat:

Článek

Tulip Dance. Tato fotka vyhrála 2. místo v soutěži International Garden Photographer of the Year v roce 2013 v sekci European Garden Photography Award, pro více info o soutěži jdi na www.igpoty.com Foto: Josette Taylor: Tulip Dance

Foto dne: Kde se vzaly černé tulipány?

Za vlast tulipánů je dnes považované Holandsko. Tato rostlina však pochází z Asie a do Evropy přišla přes pražský královský dvůr.

Článek

Ukliďte ho. Kolo můžete zavěsit i horizontálně Foto: www.cycloc.com

Chytré nápady, jak pověsit věci na zeď

Jsou krásné, jsou praktické a jsou cenově dostupné. Chytré vychytávky, které rozšíří váš životní prostor.

reklama