reklama

FOTO DNE: Nemáte chuť být teď někde úplně jinde?

Sunset Poppies. Tato fotka získala ocenění v soutěži International Garden Photographer of the Year v roce 2012 v sekci Breathing Spaces, pro více info o soutěži jdi na www.igpoty.com Foto: Sunset Poppies. Tato fotka získala ocenění v soutěži International Garden Photographer of the Year v roce 2012 v sekci Breathing Spaces, pro více info o soutěži jdi na www.igpoty.comFoto: Renata Arpasova Sunset Poppies

Když kvete mák, nastává nejhezčí čas v roce.

Už proto, že jsou nejdelší dny a příroda stále ještě spěje k svému vrcholu a ještě není za zenitem. Mák dýchá svobodou, volností, zve člověka zpět do dětství, kdy z květu vyráběl makové panenky. Zároveň je to jedna z nejužitečnějších rostlin – alespoň pokud jde o obsah vápníku.

Lidé si většinou myslí, že nejvíce vápníku získají z mléka a mléčných výrobků. Skutečnost je ale taková, že nejvíce je ho v máku. Už ze 100 gramů mletého máku lze získat doporučenou denní dávku vápníku, tedy 1200 až 1 400 miligramů. Naštěstí jsme my Češi jedni z největších producentů a konzumentů máku na světě, zkrátka aspoň v tomto víme, co je pro nás dobré. Takže až si půjdete do pekařství kupovat koláček, tak pokud nebudete mít před sebou nějakou důležitou schůzku, kupte si raději makový než tvarohový.

Více o máku čtěte v naší encyklopedii:

Vlčí mák / Papaver rhoeas

Mák zahradní / Papaver orintale

Úvodní fotografie díky:

International Garden Photographer of the Year Foto: www.igpoty.com

Foto: www.igpoty.com

Mohlo by vás zajímat:

Článek

Přírodní materiály, vintage styl spolu s uměleckými prvky oživí vaši zahradu Foto: flera.cz

6 praktických rad, jak na moderní zahradu

Budování zahrady je běh na dlouhou trať a změny potřebují čas. Přinášíme vám však i tipy, které vaši zahradu promění okamžitě.

Článek

Tak jdete do toho?  Foto: Isifa

Vše, co jste chtěli vědět o stěrkách v koupelně

Stěrky nejsou jen krásné, jsou i praktické. Díky nim vaše koupelna získá neotřelý luxusní vzhled a tam, kde není dobré odvětrání, přestanete bojovat s plísní. Přesvědčíme ...

 

reklama