reklama

Funguje mytí okurek nakladaček v pračce? Otestovali jsme to

Šup s nimi do pračky Foto: Šup s nimi do pračkyFoto: Thinkstock

Cokoliv může ušetřit práci, je skvělé. Proto jsme se rozhodli zjistit, co se stane, když hodíte okurky do pračky.

Znáte to, když začne sezona okurek nakladaček, člověk věčně máčí ruce ve vodě a malým kartáčkem drbe jednu malou zelenou okurčičku za druhou. Kolikrát má od bradaviček na okurkách poškrábané ruce. Není to nějaká strašná práce, ale je to otrava.

Někdo doporučuje hodit okurčičky do pračky a tak si ušetřit práci. Zajímalo nás, zda to bude fungovat. Nepomlátí pračka malé okurky, nepopraská jim slupka?

Koupili jsme okurky, znojemské, schválně hodně bradavičnaté, žádnou hladkou odrůdu, aby se na nich hlína pěkně držela. A protože byly moc čisté, schválně jsme je ještě ušpinili od hlíny. V obchodě jsou nakladačky docela čisté, ale ze zahrady jsou zejména po dešti od bláta.

Vzali jsme pořádně špinavé okurky nakladačky a dali je do pračky Foto: Vzali jsme pořádně špinavé okurky nakladačky a dali je do pračkyFoto: Mž

Rádi zahradničíte? Nahlédněte do naší Encyklopedie. Nejprve jsme pro jistotu vyčistili zásobník na prací prášek (stejně se to jednou za čas musí udělat) a šup s okurkami do pračky, tu jsme nastavili pouze na program máchání bez ždímání, tak aby zůstala voda v bubnu. Celé představení trvalo 21 minut. Pračka normálně prala, ale byly to teda rány, že jsme se fakt báli, co z okurek zůstane. Proto to raději nezkoušejte večer. Můžete zkusit jiný šetrný program podle své pračky, ale vypněte ždímání.

Pračku jsme nastavili pouze na máchání v délce 21 minut. Poté nastavili vypuštění vody. A výsledek?  Foto: Pračku jsme nastavili pouze na máchání v délce 21 minut. Poté nastavili vypuštění vody. A výsledek? Foto: Mž

Po dvaceti jedna minutách šup ještě vypustit vodu a už se do mísy kutálely okurky – a světe div, čisťounké, nikde ani škrábaneček.

Takže: FUNGUJE TO.

Dokonale čisté okruky bez jediného škrábanečku Foto: Dokonale čisté okruky bez jediného škrábanečkuFoto: Mž

Markéta Žídková

Mohlo by vás zajímat:

Článek

Usušit a pak dát do oleje a máte středomořskou pochoutku Foto:

5 rad, jak vybrat sušičku na ovoce a zeleninu

Sušení je jedním z nejstarších způsobů, jak potraviny uschovat na delší dobu.

Článek

Sušit můžete zeleninu, ovoce, houby i bylinky Foto:

Sušte zeleninu a ovoce snadno a rychle

Devět pravidel, která byste měli dodržovat při sušení ovoce a zeleniny.

Článek

Jaké máte nejraději Foto:

Zavařujeme zeleninu. Osvědčené tipy, jak na okurky, rajčata a papriku

Je vrchol sezony plodové zeleniny, už nejen ve skleníku nebo fóliovníku, ale i na volné ploše dozrávají okurky, rajčata a paprika.


reklama