reklama

Hyacinty, narcisy, petrklíče aneb Jarní hrnkovky: Jak je vybírat, aby dlouho vydržely

Jsou notoricky známé, na jaře nám dělají radost, ale víte, jak se o ně starat? Vhodnou péčí můžete krásu takové rostlinky prodloužit o řadu dní. Detailně vám ji ukážeme na videu v úvodu článku.

Taky vás vždycky zamrzí, když si koupíte nádherný hyacint, petrklíč či narcis a on vám za pár dní odkvete a zvadne? Přitom při dobré péči vám vydrží kvést dlouho: prvosenka jarní neboli petrklíč sice jen pár dní, ale například hyacint až tři týdny.

Květináč informuje

Pro všechny tzv. hrnkovky – hyacint, tulipán, petrklíč a narcis platí, že potřebují spíše chlad, raději zalévat méně než moc (tulipán můžete i jen rosit). Čím víc jim dopřejete tepla a vlhka, tím rychleji odkvetou. Důležité je také umět rostliny správně vybrat. Máme obecně tendenci vybírat rostliny příliš nakvetlé, které zanedlouho odejdou. Například barvu hyacintu vůbec není třeba vidět – poznáte ji podle barvy květináčku nebo cedulky připojené k rostlině.

Jak hrnkovky vybírat a jak se o ně starat, se detailně dozvíte na videu v úvodu článku.

Konečně barvy Foto: Thinkstock

Sledujte nás i na Facebooku na Prima Living.

(mar)

Mohlo by vás zajímat:

Článek

Rostlinky potřebují místo Foto:

Vzešly vám sazeničky? Tak je přesaďte

Možná je to pro vás záhadné slovo. Pikýrovat však neznamená nic jiného než přepichovat či přesazovat rostlinky, které vám narostly ze semínek.

Článek

Březen v zahradě Foto:

Březen na zahradě: Co je třeba udělat?

Po měsících otírání hadic houbičkou s přípravkem k ošetření pryže, letování děravých konví, oškrabávání mechu ze skalky a prohazování kompostu přichází jaro a s ním i...

Článek

Krokusy Foto:

Jarní procitání: Které květiny kvetou jako první?

První jarní květy začínají kvést v době, kdy ještě na záhonech leží sníh. Pokud chcete mít rozkvetlou zahrádku už teď, vysaďte následující rostliny.

reklama