reklama

Inspirace: 20 skvělých venkovních kuchyní

V této kuchyni nepřijde žádný strávník ani kuchař o svůj oblíbený televizní pořad, třeba o vaření. Foto: V této kuchyni nepřijde žádný strávník ani kuchař o svůj oblíbený televizní pořad, třeba o vaření.Foto: Aragma.gr

Teplé počasí láká ven na zahrádku. Grilování uprostřed zeleně ale nemusí být jediná příležitost spojit kulinaření s pobytem venku. Když si zařídíte pravou venkovní kuchyň, můžete vařit, bavit se s ostatními a případně se i opálit.

Jak ale uvidíte v naší galerii, venkovní kuchyň lze situovat i do příjemného stínu, kde pofukuje vlahý větřík.

Venkovní příprava jídla je velmi oblíbená v Severní Americe. Ostatně známé „barbecue“ (jednoduše BBQ) vychází z původně indiánského způsobu přípravy jídla v kouři ze dřeva. Je tedy přirozené, že v USA grilování venku zdomácnělo snad ve všech koutech země. Američané ale nezůstali jen u grilování a rozšířili možnosti přípravy jídla i pro další způsoby. Dnes už venkovní kuchyně najdete snad na všech kontinentech kromě Antarktidy.

Vybavit si kuchyňskou linku, která odolá povětrnostním vlivům, není těžké. Důležitý je kvalitní obklad a materiály, pro které nejsou změny teploty a vlhkosti žádný problém. Často tak na fotografiích uvidíte kamenité obložení, které do zahrady asi zapadá nejlépe, a nerezová dvířka. Podstatnou složkou je pak pochopitelně kuchyňské vybavení.

Zvláštní, jak krásně lze venku sladit prostor pro vaření i odpočinkovou zónu. Vůbec se navzájem neruší.  Foto: Zvláštní, jak krásně lze venku sladit prostor pro vaření i odpočinkovou zónu. Vůbec se navzájem neruší. Foto: Goddensudik.com

Nejdůležitější je plotna s několika hořáky, kterou lze jednoduše zakrýt poklopem. Nezanedbatelný je i dřez a menší lednice. Sem tam najdete ve vybavení kuchyně i malou elektrickou vinotéku. K tomu všemu ale přidejte také nějakou tu skříňku, kam můžete schovat potřebné nádobí, hrnce a nádoby a zásuvku pro kuchyňské příbory. Chytře lze doplnit výbavu ještě menší troubou. Pak už bude vaše letní kuchyň dokonalá.

Kuchyňoaltánek s barem je vždy připravený pro jakoukoli návštěvu.  Foto: Kuchyňoaltánek s barem je vždy připravený pro jakoukoli návštěvu. Foto: Banidea.com

Můžete si ji postavit buď sami, nebo si ji nechat vyrobit na míru. I u nás už najdete firmy, které se na tento druh kuchyní specializují. Kam si ji postavíte, je už ale na vás. Jak uvidíte v naší galerii, může stát prakticky kdekoliv: vedle domu, ukrytá v altánku nebo jen tak včleněná do zahrady jako další zajímavý kamenitý prvek.

(fis)

Mohlo by vás zajímat:

Článek

Autorkou realizace je Zuzana Schubertová Foto:

Kontrastní kuchyně v bytě s africkým nábojem

Zveme vás na prohlídku kuchyně do starého domu v centru Prahy.

Článek

Na tom, co jíme, opravdu záleží Foto:

Chcete být spokojenější? Změňte jídelníček! Která kuchyně je nejlepší?

Nejnovější výzkumy ukazují, že pro udržení psychického zdraví člověka je nejvhodnější středomořská kuchyně.

Článek

Srovnejte si před a po Foto:

Proměna: Z tmavé malé kuchyně se vyloupla tahle kráska

Napadlo by vás, že v této kuchyni zůstal vesměs původní nábytek, jen nově natřený?


reklama