reklama

INSPIRACE: Vytvořte si vlastní originální květináče! Návod, jak na to

DIY Foto: DIYFoto: Decozilla.com/Abanak.ir/https://blog.togally.com

Originální květináče jsou skvělým doplňkem, který můžete hravě měnit. Inspirujte se, jak si můžete vytvořit vlastní domácí květináče, které vás budou bavit.

Pokojové rostliny jsou pro mnoho z nás nepostradatelnou součástí pěkného domova. Proč je tedy neusadit do nějakého originálního květináčku, do kterého vtisknete i kus sebe? Stačí pár věcí, které byste normálně vyhodili, a uvidíte, jaké pěkně jim neotřelé nádobky sednou. Do naší galerie jsme pro vás pár nápadů sesbírali.

Zdánlivě obyčejné hrnky a misky se mohou proměnit v jakýkoli kreativní květináček. Vezměte třeba pár stuh a zavázejte je kolem nádobky. Můžete ji i polepit různými kousky látek. Zajímavě pak vypadají nádobky, které oblepíte prostými dřevěnými kolíčky na prádlo.

I staré a nepotřebné dřevěné krabičky mohou okouzlit. Vzor je skutečně na vás Foto: I staré a nepotřebné dřevěné krabičky mohou okouzlit. Vzor je skutečně na vásFoto: Decozilla.com

Pokud nemáte na květiny místo, nemusíte se domácí zeleně hned vzdávat. Vezměte misku a pěkně ji omotejte provázkem, za nějž pak nádobu zavěsíte ke stropu. Tak se dá naložit i se skleničkami a zajímavými skleněnými láhvemi. Jako květináč však může posloužit třeba i starší plechovka nebo i nepoužívaný a těžko opravitelný hudební nástroj.

Možností je, jak uvidíte v galerii, opravdu mnoho. Ať vám jde práce od ruky a vaše další nápady, do čeho všeho usadit zelené rostlinky, ať jen srší!

(fis)

Mohlo by vás zajímat:

Článek

Květináče natřené tabulovou barvou mají šmrnc.  Foto:

Tabulová barva je skvělá dekorace: Zkuste ji na květináč, dýni či schodiště

Přemýšlíte, co udělat s nevzhlednou darovanou lednicí, otlučenou skříňkou, případně byste rádi vnesli do svého domova nějaký nový zajímavý prvek? Zkuste to s tabulovou...

Článek

Bylinkové balkony Foto:

20 úžasných bylinkových balkonů. Inspirujte se a pořiďte si podobný doma

Proměnil se váš balkon přes zimu spíše v malé skladiště a vy přemýšlíte, co s tím? Máme pro vás tip – ukliďte ho a zkuste pěstovat bylinky.

Článek

Led by se rostlin neměl dotýkat Foto:

Místo vody zalévejte květiny kostkou ledu aneb 15 rad, jak doma šetřit s vodou

Po letošním suchém a horkém létě se ukazuje, že i u nás může být občas nouze o vodu.

reklama