reklama

Jak si uvařit na vrcholku hor i na výletě s dětmi? Poradí OUTDOOROVÁ KUCHAŘKA

Vaření v přírodě Foto: Vaření v příroděFoto: Smart Press

Hadi z těsta, bramborové placky anebo sušené maso – v přírodě člověk nemusí jíst jen rohlík s vysočinou.

Co si představit pod názvem Outdoorová kuchařka? Dneska je outdoor módní slovo, v outdoorovém oblečení lidé vyrážejí i na hodinový výlet do lesa za chalupou. Ve spojení s kuchařkou autorky Petry Pospěchové dostanete bezvadný návod, jak skoncovat či alespoň omezit instantní potraviny a klasické namazané chleby na jednodenním výletě i zimní horské expedici.

Na jednodenním výletě svačina v podobě chleba není žádné zlo, když si ale s dětmi uděláte nad ohníčkem jednoduché chlebové hady nebo upečete kukuřici, promění se výlet v nezapomenutelné dobrodružství. Úplně jinak bude chutnat i víkendový či týdenní trek, když budete mít pestřejší jídelníček, který ani nemusí být složitý a navíc díky němu můžete i ušetřit, protože sušené potraviny z obchodu nejsou za hubičku. Co si usušit vlastní maso s dijónskou hořčicí nebo i bramborovou kaši a mastnější sýr?

Konec instantních polévek i čínských nudlí na horách Foto:

Kniha přináší chutné, rychlé, lehké a výživné recepty na všechny druhy výšlapů, shrnuje, jak jídlo nejlépe zabalit, naplánovat jídelníček, případně jaké přirozeně léčivé potraviny s sebou vzít pro případ zdravotních potíží.

Petra Pospěchová léta svých zkušeností z hor přetavila v příručku, která mapuje, jak se po všech kulinárních stránkách připravit na víkendový výlet do Jeseníků, zimní přechod ukrajinských hor či himálajskou expedici, ale taky na jednodenní výšlap s dětmi. Knížka je užitečná jak pro zkušené vlčáky, kterým rozšíří kulinární obzory a dosavadní jídelníček, tak pro začátečníky, kteří se chystají ven poprvé a potřebují se zorientovat nejen v jedlých surovinách, ale i ve vybavení pro vaření v přírodě. 

Kniha odpovídá na otázky, kolik toho budu potřebovat na 3 dny, na 7 dnů. Jak si poskládat jídelníček, aby nic nechybělo aby člověk měl především to, co při zátěži tělo potřebuje.

Vydalo nakladatelství Smart Press

(web)

A tady je přehled toho, co kniha nabízí:

Obsah Foto:

Mohlo by vás zajímat:

Článek

Kompaktní přenosný vařič, gril a nabíječka v jednom Foto:

Gril, vařič a nabíječka na mobil v jednom? Jde to

Nepotřebujete zásuvku, jen pár šišek a dobijete si mobil.

Článek

Tvarem převratné obydlí díky nízkému těžišti zůstává stabilní Foto:

Co takhle bydlení ve vodě? Dům Exbury egg vám to umožní

Exbury egg dává možnost zahnízdit ve vodě.

Článek

Autorka Jana Vlková čtenářům ukazuje, jak výživná je příroda, která nás obklopuje Foto:

Pro milovníky jedlých květů: Vyšel Notes květinové kuchařky

Na výpravy do přírody ho lehce přihodíte do batůžku.

reklama