reklama

Jak si vybrat solární sprchu

Už po dvou hodinách na slunci vydá na tři pětiminutové sprchy po sobě Foto: Už po dvou hodinách na slunci vydá na tři pětiminutové sprchy po soběFoto: www.amazon.de

Ušetřete se solární zahradní sprchou.

Jednoduchá konstrukce využívá stojanu sprchy jako zásobníku na vodu. Ta se po dvou hodinách na slunci ohřeje na 60 °C. Ovládáním baterie se voda směšuje se studenou vodou z přívodu a poté titěrná sprcha vydá na 60 l třicetistupňové vody. To vystačí na tři pětiminutové sprchy po sobě. Díky tomu, že venkovní sprcha nedává šoky studenou vodou, snášejí takovou očistu i psi. Venkovní sprcha také pomáhá předejít nepořádku, který po sobě osprchované zvíře v domácnosti zanechává. Rezervoár ve spodní části sprchy je připojen k rozvodu vody.

Jednoduchá konstrukce využívá stojanu sprchy jako zásobníku na vodu Foto: webshop.swimmingpools.beJednoduchá konstrukce využívá stojanu sprchy jako zásobníku na voduFoto: webshop.swimmingpools.be

Podle zákazníků, kteří své zkušenosti popsali ve fórech e-shopů se občas stává, že po vypnutí čerpadla voda vyteče zpět do studny a pak je třeba ohřívat poloprázdný zásobník. Tomu lze předejít s pomocí uzavírací rychlospojky vsazené mezi sprchu a čerpadlo.

Nejjednodušší solární sprchy jsou ty kempové. Černý plastový vak s vodou zavěšený na větev se obejde bez vodovodní baterie i bez čerpadla. Pokud se pro něj rozhodnete, volte raději menší verzi na 20 litrů, protože pytel naplněný dvojnásobným množstvím vody se zavěšuje jen velmi obtížně.

Nejjednodušší cestou k solární sprše je na větvi zavěšený černý plastový vak s vodou  Foto: www.mec.ca

 

Nejjednodušší cestou k solární sprše je na větvi zavěšený černý plastový vak s vodou , Foto: www.mec.ca

(dh)

 

 

 

 

 

Mohlo by vás zajímat:

Článek

Máte se kde smočit?  Foto: Thinkstock

Pět pravidel, jak si vybrat bazén. A trumfnete sousedy

Češi se budováním bazénů řadí mezi nejpřičinlivější v Evropě. Pokud o něm také uvažujete, vyvarujete se chybám a uvažte následující souvislosti.

Článek

U bazénu můžete mít místo i na oheň Foto:

Začali jste uvažovat o bazénu? Inspirujte se

V Česku je výjimečné vedro sice jen pár dnů v roce, ale když udeří, jdou racionální úvahy stranou.

Článek

Vyřeště povrch kolem bazénu Foto: Thinkstock

Ideální povrch kolem bazénu? Je z čeho vybírat

Kámen, dlažba, kamínky, dřevo a také kompoziční materiály – to vše se hodí na povrch kolem bazénu.

 

reklama