reklama

Jak vybrat nábytek na zahradu? Máme 15 tipů pro stylové venkovní posezení

I zahradní obývák může být stylový. To hlavní, co od něj očekáváme, je ale klid a pohodlí Foto: I zahradní obývák může být stylový. To hlavní, co od něj očekáváme, je ale klid a pohodlíFoto: iStock

S příchodem teplého počasí z úkrytů vytahujeme zahradní nábytek a někteří možná zjišťujeme, že jen oprášení už stačit nebude. Chce to razantní změnu!

Možnost odpočinku na zahradě, terase nebo lodžii, posezení po náročném dni se sklenkou v ruce nebo alespoň krátká příjemná chvilka s kávičkou po ránu či po obědě – pokud už se těchto blahodárných okamžiků po dlouhé zimě nemůžete dočkat, připravujete vaše venkovní sezení a nejste si zrovna stoprocentní jisti, jestli nábytek, který léta dobře sloužil, bude vyhovovat i letos, máme pro vás několik rad a tipů ke koupi nového.

Obecně platí, že by zahradní nábytek měl být vyroben z materiálu, který odolá nepříznivému počasí a zároveň je nenáročný na údržbu. K nejoblíbenějším v segmentu zahradního nábytku stále patří dřevo, plast nebo hliník. Ty doplňují polštáře z tkanin, které nezadržují vodu a rychle schnou, takže je není nutné při každé přeháňce odklízet ze zahrady. Pokud plánujete zahradní nábytek ukládat k zimnímu spánku do sklepa či garáže, myslete i na to, aby byl skladný, případně snadno rozložitelný na menší části.

Sedací pytel Fluid se přizpůsobí tvaru vašeho těla. Je vhodný pro venkovní použití, čalouněný, v několika barevných variantách. Cena: 12088 korun Foto: Sedací pytel Fluid se přizpůsobí tvaru vašeho těla. Je vhodný pro venkovní použití, čalouněný, v několika barevných variantách. Cena: 12088 korunFoto: Alax.cz

I zahradní nábytek podléhá módním trendům, nabídky prodejců se rok od roku mění a výběr je tak pestrý, že by z toho mohla jít člověku hlava kolem. Doporučujeme nepropadat panice a v klidu si uvědomit, jaké jsou vaše hlavní požadavky a co vlastně od venkovního obýváku očekáváte. Primárním předpokladem bude určitě maximální pohodlí, limitovat by vás mohl prostor či finance, které máte k dispozici. Žádná další omezení neexistují. Tvary, materiál a barvy vybírejte výhradně dle svého vkusu, křesílka či pohovku nezapomeňte doplnit stolkem, případně podnožkou a možná i houpací sítí.

Pokud uvítáte konkrétní nápady, jak zařídit venkovní sezení, podívejte se do naší fotogalerie:

(bras)

Mohlo by vás zajímat:

Článek

Pokud máte terasu dostatečně prostornou, můžete se rozhodnout místo křesílek a lehátek pro alternativu v podobě modulárního sezení Foto:

Jaro je tady, připravte si terasu. Interiérový designér odhaluje trendy pro rok 2017

Svou terasu si můžete pokaždé upravit trochu jinak. Přinášíme vám pár nápadů producenta a interiérového designéra Briana Patricka Flynna.

Článek

Nemusíte přitom být vyučeným truhlářem či kovářem, abyste si mohli vyrobit zahradní nábytek, za který se nebudete stydět Foto:

Venkovní posezení? 15+1 tip na originální nábytek, který zvládnete vyrobit sami

Zahradní nábytek, to už dávno nejsou jen nepříliš stabilní plastové židle a stůl. V dnešní době už na zahradě, terase či balkonu můžete mít luxusní kousky, které se...

Článek

Travní křesílko TERRA z dílny designového studia Nucleo Foto:

Vypěstujte si své vlastní zahradní křesílko. Je to zcela jednoduché!

Levné plastové židle a stolky se vám již rozpadly? Nabídka ratanového nebo dřevěného zahradního nábytku z hobbymarketů vás neoslovila? Tak si prostě nábytek vypěstujte.


reklama