reklama

Jaký je rozdíl mezi elektrickou a benzínovou sekačkou

Pořídíte-li lehkou sekačku, mohou vám pomoci i děti Foto: Pořídíte-li lehkou sekačku, mohou vám pomoci i dětiFoto: Thinkstock

Pokud máte na zahradě trávník, je výběr sekačky klíčovou záležitostí.

Na trhu je nespočetné množství strojů, kterými posečete trávník – od ručních sekaček až po sofistikované traktůrky. Většina z nás má však zahrady takových rozměrů, že se většinou rozhoduje mezi elektrickými a benzínovými sekačkami. Každý druh má své přednosti i nevýhody.

Elektrické sekačky se prodávají klasické s kabelem i s akumulátorem, což je relativně novinka. Výhodou elektrické sekačky je tichý chod, bezúdržbovost. Nevýhodou je to, že za sebou tahám kabel a také nižší výkon v porovnání s benzínovými sekačkami. Podskupinou mezi elektrickými sekačkami jsou sekačky s akumulátorem, u niž odpadá nutnost dávat pozor na kabel. Také nevyžadují pravidelný servis, nevýhodou je, že při trochu větší zahradě potřebuju buďto velmi výkonný akumulátor nebo rovnou dva. Cena těchto sekaček je také vyšší než u benzínových sekaček. 

Podobné tipy a rady, jako je tato, najdete v pořadu Receptář prima nápadů vždy v neděli v 11.50 na Primě.

Sekačky se spalovacím motorem jsou v současnosit nejvýkonnější na trhu, poskytují člověku nezávislost na inženýrských sítích, člověk nemusí dávat pozor na kabel, lze s nimi sekat neomezeně dlouho. Nevýhodou je, že potřebují pravidelnou údržbu a jsou hlučnější.

U starších modelů mohou mít ženy či starší lidé problém nastartovat. To už řeší sekačky, které mají akumulátorový startér tak jako auta – stačí otočit klíčkem. Pokud vás tato možnost zaujala, zkontrolujte si, jak dobře je takový startér chráněn před vodou, ideální je, když je umístěn na rukojeti a chráněný krytem. 

Podívejte se na názornou ukázku na videu:

(mar)

Mohlo by vás zajímat:

Článek

Než dosáhnete takového stavu, musíte se trávě věnovat Foto: Thinkstock

Jak založit nový trávník

Zvažte, jak budete trávník namáhat, vše si pořádně připravte, a pak už budete po zbytek života jen sekat, zavlažovat, hnojit a radovat se.

Článek

Natírání je radost a vydrží vám celý život Foto: thinkstock.com

Lak, nebo lazura? Tři základní rozdíly

S laky je to jako s telefonními operátory. Jak se mu jednou upíšete, těžko vystoupíte. Přejít z lazury na lak je jednodušší.

Článek

Krásně rozkvetlá meruňka Foto: Thinkstock

Nezapomeňte na peckoviny

Peckoviny nabíhají na květ. Záleží na nadmořské výšce, zda už kvetou, ale obecně je nejvyšší čas je ošetřit nebo se na to připravit.

reklama