reklama

Jarní chuťovka: 15 nádherných teras. Inspirujte se

Jíte rádi venku? Pak zvažte sezení s dostatkem prostoru pro velký jídelní stůl. Vhodné místo je poblíž domu a ve stínu stromu Foto: Jíte rádi venku? Pak zvažte sezení s dostatkem prostoru pro velký jídelní stůl. Vhodné místo je poblíž domu a ve stínu stromuFoto: Arterra Landscape Architects

Lze je obtočit kolem stromu i celého domu, mohou mít více úrovní či se proplétat mezi záhony. Inspirujte se následujícími příklady 15 rozličných teras.

Terasa tvoří dokonalé přemostění mezi interiérem a zahradou, je to komfortní prostor, odkud si lze užít zahradu vůbec nejlépe. Zdaleka ale nemusí mít jen tvar obdélníku. Venkovní sezení může být přesně uzpůsobené nejen domu, ale mělo by zohledňovat i vaše aktivity.

V některých případech jde spíše o odloučené zahradní pódium se zázemím pro večírky spojené případně i s grilováním. Další možností je plynulý přechod z terasy do lávky k pohodlnému procházení mezi záhony a k zahradnímu jezírku. Čím větší takové molo je, o to víc možností stínu a polostínu se na něm nabízí. Zároveň může jít o ideální klidný prostor ke čtení knížky stranou živější společnosti.

Jaro je ideální dobou, kdy má člověk chuť změnit podobu své zahrady. Ať stavíte dům, nebo zvažujete úpravu exteriéru svého domova, co takhle pořídit si krásnou terasu? Inspirujte se:

(dah)

Mohlo by vás zajímat:

Článek

Březen v zahradě Foto:

Březen na zahradě: Co je třeba udělat?

Po měsících otírání hadic houbičkou s přípravkem k ošetření pryže, letování děravých konví, oškrabávání mechu ze skalky a prohazování kompostu přichází jaro a s ním i...

Článek

Krása japonského javoru se doplňuje s červeným mostkem Foto:

Japonská zahrada dýchá harmonií. Víte proč?

Japonská zahrada je napodobeninou přírody. Pro Japonce je posvátná jako pro křesťany boží svatostánek.

Článek

Zahrada je jedním z nejromantičtějších míst pro svatební obřad. Navíc na ní můžete i ušetřit.  Foto:

Svatba na zahradě? Tady je nákupní seznam

Chcete civilní svatbu, která nezruinuje vaši pěněženku? Těmto položkám se ovšem nevyhnete.

reklama