reklama

Jemné vlasy trápí mnoho žen. Jak o ně pečovat, aby vypadaly bohatší?

Zdravé vlasy jsou vždy krásné Foto: Zdravé vlasy jsou vždy krásnéFoto: Thinkstock

Zrovna olivy či jablka udělají vašim vlasům dobře.

Asi není příliš mnoho žen, které by byly spokojené se svými vlasy. Ale ty, které mají vlasy jemné, jsou nespokojené oprávněně. Takové vlasy se mastí, plihnou, nedrží objem, účes z nich také dlouho nevydrží. Co s tím?

Základem je dobrý střih a i barva vlasů – světlejší barvy, případně proužky navodí dojem většího objemu. Vlasy si nechte sestříhat stupňovitě, ale pozor, aby to nebylo moc, pak by to vypadalo, že máte málo vlasů. Nechte si také častěji zastřihnout konečky, což vlasům dodá dojem pohybu.

Při mytí používejte co nejméně šamponu, aby zbytečně nezůstával ve vlasech, tak by jen přispěl k jejich rychlejšímu mastění. Vybírejte si šampony určené k zvětšení objemu.

kobliha olivy Foto:

Pokud používáte kondicionér, naneste ho všude kromě vrcholku hlavy, tak si zajistíte větší objem vlasů. Při sušení a česání postupujte opatrně, protože jemné vlasy jsou křehčí a lehce se lámou a třepí.

Při formování účesu se vyvarujte silných stylingových prostředků, které vlasy slepí a umrtví. Pro větší objem je potřeba vlasy upravit u kořínků – vyfoukejte je u kořínků přes široký kulatý kartáč.

Jemné vlasy máme většinou dědičně, proto je nemožné jejich kvalitu vysloveně změnit. Vlasy jsou ale znakem našeho zdraví, když jsme zdraví, máme i krásné zdravé vlasy. Můžeme se tedy postarat o to, abychom měli vlasy zdravé a krásné – což platí nejenom pro ty, co mají jemné vlasy. Základem je zdravý životní styl – jíst dostatek ovoce a zeleniny, celozrnných výrobků, semínek, oříšků, ryb. Ke zdravému životnímu stylu patří i dostatečný pitný režim, dostatek spánku, pokud je to možné, tak naopak absence stresu a jednostranných drastických diet. Vlasy také ocení dostatek vitamínů B a zinku.

Vzhledu vlasů také prospěje olivový olej, jablka, která pro nás Evropany mají ideální kombinaci vitamínu C s přírodními cukry. Naopak byste měli omezit smažená jídla a brambůrky, protože při jejich konzumaci se pokožka hlavy více mastí, zanášejí se vlasová vlákna u kořínků vašich vlasů a vám pak hrozí intenzivnější vypadávání vlasů. Stejně tak nadměrná konzumace cukru ubírá vlasům na schopnosti růst do délky.

(web)

Mohlo by vás zajímat:

Článek

Bylinky jsou dostupné a účinné Foto:

10 skvělých bylinek a koření, které zatočí s depresemi i opary

Bojíte se chřipky nebo nachlazení? Vsaďte na bylinky.

reklama