reklama

Musíte zkusit: Konopné mléko neobsahuje laktózu, přitom je plné vápníku

Příprava konopného mléka je jednoduchá Foto: Příprava konopného mléka je jednoducháFoto: Thinkstock

Zdravá lahůdka.

Nemusíte se obávat, že vás nabádáme ke konzumaci drog. Konopná semínka pocházejí z technického konopí, tedy neobsahují žádné THC a neovlivní váš duševní stav. Jedině ten fyzický. Mají lehce oříškovou chuť a jsou velmi zdravá! Pokud nemůžete konzumovat kravské mléko kvůli alergii na bílkovinu kravského mléka nebo intoleranci laktózy, pak jistě jako zpestření jídelníčku konopné mléko oceníte. Ale i když alergičtí nejste, máte tak možnost zpestřit si jídelníček.

Příprava konopného mléka

Budete potřebovat:
půl hrnku neloupaných konopných semínek
vodu

Postup:
Semínka namočte na 24 hodin do vody, během této doby je dvakrát propláchněte a vodu komplet vyměňte. Nakonec semínka slijte a znovu zalijte zhruba trojnásobným obsahem čerstvé vody, vše důkladně rozmixujte a pak přeceďte přes plátýnko.
Hotové mléko můžete podle chuti a vlastních zvyklostí dosladit – třeba medem nebo javorovým či datlovým sirupem. Výborné je také rozmixované s banány.

(bras)

Mohlo by vás zajímat:

Článek

Článek

Chia puding je výborný a zdravý Foto:

Chia semínka jsou zázrak. Přinášíme recept na smoothie a puding

Skvělé recepty na puding a smoothie z chia semínek.

Článek

Lněné semínko – znovuobjevený zdroj zdraví Foto:

Lněné semínko – znovuobjevený zdroj zdraví

Lněné semínko je plod lnu setého a pochází z Asie. U nás je známo už od pradávna, kdy se len používal jako přadná rostlina pro výrobu plátna, ale uplatnil se i v bylinkářství.

reklama