reklama

NÁVOD: Jak si vybudovat vlastní venkovní kuchyni

S pergolou proti žhnoucímu slunci se v kuchyni vaří mnohem lépe Foto: S pergolou proti žhnoucímu slunci se v kuchyni vaří mnohem lépeFoto: www.goodshomedesign.com

Venkovní kuchyně vlastníma rukama.

S teplejšími měsíci konečně přichází doba, kdy můžeme připravovat naše pokrmy i venku. Opéct si buřta nad ohněm je sice dobré, ale připravit kvalitní a složitější pokrm přímo ve vlastní venkovní kuchyni, to už je jiná! Máme pro vás obrazový návod, jak si takovou zahradní kuchyňku, kde se dá nejen grilovat, sami vybudovat.

Pochopitelně, že nejdůležitější je najít na zahradě to správné místo. Pak si také práci i venkovní stavbu pořádně naplánovat. Její stavba zabere několik volných dnů, chcete-li víkendů. Dalším krokem je přivedení proudu, vody a odpadu do místa, kde bude stát nová venkovní kuchyňská linka.

urovnejte místo, kde bude venkovní kuchyně stát. Přiveďte k němu el.proud, vodu, případně odpad a  ohraničte kraje základové desky Foto: urovnejte místo, kde bude venkovní kuchyně stát. Přiveďte k němu el.proud, vodu, případně odpad a ohraničte kraje základové deskyFoto: www.goodshomedesign.com

Místo je třeba zarovnat a zpevnit podklad – základnu. Na obrázcích bude základová deska klasicky vylita betonem. Po jeho vyschnutí se pustíme do zdění. Majitelé této kuchyně si pro vyzdění vybrali betonové prefabrikáty, které poskládali do tvaru a vylili betonem přesně, jak si naplánovali.

Pochopitelně před zalitím betonem ještě betonovými tvárnicemi provlékli veškeré potřebné vedení elektřiny a vody, případně odpad. Nakonec i vrchní desku celé linky srovnali betonem. Pak už přišla jen práce spíš dekorativní – osadit pracovní desku dlaždičkami a pěkně omítnout postranní stěny.

Takhle krásně kuchyň vypadá, a to ještě ani není celá hotová Foto: Takhle krásně kuchyň vypadá, a to ještě ani není celá hotováFoto: www.goodshomedesign.com

Kuchyň je také dobré zakrýt před žhnoucím sluncem a deštěm, třeba pěknou pergolou, a osadit dřezem s vodovodní baterií a výsledek už přímo vybízí k zažehnutí plamene a propékání nějakého poctivého a chutného steaku.

NÁVOD KROK ZA KROKEM NAJDETE VE FOTOGALERII:

Článek

V této kuchyni nepřijde žádný strávník ani kuchař o svůj oblíbený televizní pořad, třeba o vaření. Foto:

Inspirace: 20 skvělých venkovních kuchyní

Teplé počasí láká ven na zahrádku. Grilování uprostřed zeleně ale nemusí být jediná příležitost spojit kulinaření s pobytem venku. Když si zařídíte pravou venkovní kuchyň,...

Článek

Tak který si vyberete?  Foto:

Plyn, dřevo, elektřina, voda? Velký přehled grilů

Grilování se vyvíjí a přibývá principů, na kterých grily pracují. Některé z nich zdárně konkurují náročnému grilování na efektním, ale také problematickém dřevěném uhlí.

Článek

Můžete pořídit drahé vybavení, ale dětem stačí i pár drobností a vlastní fantazie Foto:

Lákadla, díky kterým si děti vaši zahradu zamilují

Přenechte část zahrady výhradně svým dětem, stačí pár více či méně jednoduchých nápadů a můžete se spolehnout na to, že většinu letních dní stráví spokojeně právě tam.

reklama