reklama

Návod pro začátečníky: Jak si namnožit cypřiše

Srpen a září jsou ideální dobou, kdy si namnožit jehličnany, tedy i cypřišky.

Podívejte se na video v úvodu článku, kde vám ukážeme, že to je velmi jednoduché a zvládnete to, i když jste to nikdy nedělali. Na rozdíl od řízkování například listnatých keřů nepotřebujete myslet na to, že je potřeba vždy jeden pár listů pro budoucí kořeny a jeden pár listů pro budoucí větvičky.

Jak postupovat?

Vyberu si vrcholové konce větví, kde je nejvíce látek, které podporují zakořenění. Odebírám tak letošní výhony z dvouletého dřeva. Ani nepotřebuju nůž, stačí výhon odlomit proti směru růstu a získám tak řízky s patkou. Patka, to je ten proužek kůry s kouskem dřeva, který se na konci odloupl.

Další info v naší Encyklopedii.POZOR: Nikdy se nedotýkejte obnažené části, abyste nepřenesli infekci.

Další podobné užitečné rady najdete v pořadu Receptář prima nápadů každou neděli ve 12:20 na Primě. Celý odvysílaný díl najdete v našem archivu na Prima PLAY.

(mar)

Mohlo by vás zajímat:

Článek

Stylizované suché říční koryto pod lávkou z různě velkých oválných kamenů dotvářejí i příhodně zvolené rostliny Foto: Landscape Design

Mrtvý kámen umí skvěle oživit zahradu

Štěrk klasický či oblázkový, valouny anebo břidlice. Kameny různých tvarů i velikostí mají na zahradě až překvapivě mnoho využití.

Článek

Brambory se pěstují v mnoha odrůdách Foto: Thinkstock

Rozhoduje tvar i chuť aneb Návod, jak vybrat v obchodě dobré brambory

Brambory kdysi vysvobodily Evropu z opakujících se hladomorů.

 

 

reklama