reklama

Nechte auto zmizet pod zem aneb Podzemní parkovací systém na doma

Parkování pod zemí Foto: Parkování pod zemíFoto: All

Mechanizované parkování pomyslně nafoukne dvůr nebo i nechá zmizet auto s očí.

Parkovací plošina zvýší kapacitu garáže i dvora

Majitelé penzionů v centrech měst ocení zdvihací plošinu. Je to nejsnazší způsob, jak ve starších domech, kde není možné vybudovat nájezdovou rampu, navýšit alespoň kapacity parkování na dvoře. Hydraulické zdvihací plošiny mají nosnost bezmála 3 tuny a výšku zdvihu až 2 metry, takže se hodí jak pro osobní auta, tak i pro menší dodávku. Zdvihací plošina umožňuje na jednom místě nad sebou zaparkovat až tři vozidla. Systém je bezpečný, jeho činnost hlídají optické senzory. Montáž nevyžaduje kotvení a netrvá déle než den. Jediné, co je třeba zajistit, je přívod napájení 400V/50Hz.

Autovýtah schová vůz před zloději

Už je skoro dole Foto: Už je skoro doleFoto: EH-lifts

Skrýt auto před zraky sousedů nebo zlodějů vám pomůže nezávislá zdvihací plošina neboli autovýtah, který lze zabudovat do země. Přijedete domů, zaparkujete a sjedete i s autem do suterénu. Na zahradě pak nezaclání auto ani garáž.

Článek

Automatické parkování BMW Foto:

Auto, které se zaparkuje samo

Dnes vám představíme novinku – auto, které se samo zaparkuje. Že to už dneska auta umí? Jenže tady přijedete do krytého parkoviště, vystoupíte z vozu, zmáčknete tlačítko a...

Automatické systémy zaparkují za vás

Vedle mechanizovaného parkování ve vlastním domě mění technický vývoj i parkování v kancelářských a dalších budovách. S autem jen vjedete na plošinu tzv. technoparku, vezmete si kartičku a robotický systém si auto uklidí na volné místo ve svém obřím regálu.

Až budete potřebovat s vozem odjet, vhodíte kartičku nebo dáte oskenovat kód a parkovací systém vám auto opět vydá. Kromě vyšší kapacity takové parkoviště skýtá i časovou úsporu a zároveň odpadá i riziko poškození auta při pohybu ve stísněných prostorách. Díky tomu, že je systém elektrický a ani nevstupujete dovnitř, odpadá i inhalace koncentrovaných zplodin.

(dah)

Mohlo by vás zajímat:

Článek

BMW ConnectedDrive Foto:

Auto jde hacknout snáz než mobil

Máte ve svém chytrém mobilu antivir a nějaký ten firewall? Asi ano. A víte, že nic takového nemá ani jedno auto, které má moderní elektronické systémy. Hacknout takové...

Článek

Autonomní Audi A7 Foto:

Reálné auto, které se samo řídí

Pokud chcete vidět, jak blízko je autonomní auto reálně k výrobě, tak se podívejte na Audi A7 Concept, které urazilo 900 kilometrů ze Silicon Valley na výstavu CES v Las...

Článek

Zlatem pokryté Lamborghini Foto:

Auto potažené zlatem

Kdo má peníze, ten si může dovolit koupit si Lamborghini Aventador LP700-4. Kdo jich má nechutně moc, ten si ho nechá ještě pokrýt zlatem.

reklama