reklama

Nezničitelné rostliny aneb 10 pokojovek, které porostou i ve tmě

Bez pokojových květin působí každá místnost neútulně a neosobně. Květiny uklidňují, čistí vzduch a navíc jsou opravdu pěkné. Tak proč si jich taky pár nepořídit? Možná jste však majitelem bytu, kam nesvítí slunce, a tak máte strach, že se u vás nebude pokojovkám dařit. Máme pro vás deset rostlin, které porostou i v tmavých koutech, takže váš byt už nemusí působit smutně a neútulně.

Část 1 z 10
Calathea Je mnoho druhů calathey, liší se vzorováním listů, některé jsou bílé, jiné žluté, některé až do růžova, přičemž listy jsou úzké, zelené a zvlněné. Při pěstování calathey je nejdůležitější zvýšená vlhkost vzduchu a půdy Foto:
Zdroj: http://www.goodhousekeeping.com/
Calathea

Je mnoho druhů calathey, liší se vzorováním listů, některé jsou bílé, jiné žluté, některé až do růžova, přičemž listy jsou úzké, zelené a zvlněné. Při pěstování calathey je nejdůležitější zvýšená vlhkost vzduchu a půdy, proto nezapomínejte rostlinu častěji rosit. Co ale naopak nepotřebuje, je sluneční světlo. Ba dokonce – sluneční paprsky jí škodí, protože může vyblednout barva a listy se zmenší.

reklama