reklama

Nové druhy levandule představí RECEPTÁŘ

Levanduli se daří i u nás Foto: Levanduli se daří i u násFoto: FTV Prima

Sledujte v neděli 5. června 2016 v 11.55 na Primě.

Tentokrát vám paní Dagmar představí zajímavý a dobročinný projekt Deky z lásky, který pomáhá nemocným dětem. Nevíte si rady v nekonečném boji proti slimákům, kteří nepřestávají likvidovat vaši zahradu? Návod, jak nad těmito škůdci vyzrát jednou provždy, přináší náš zvěd Veronika. Stále oblíbenější rostlinou našich zahrad je levandule. Jaké existují druhy, jaké má nároky na pěstování a mnoho dalšího, nám poradí majitel levandulového pole pan Lukáš. Majitelé bazénů, zpozorněte! Pomocníka pro čištění stěn a dna bazénu najdete v tomto díle. Nejrůznější dotazy diváků opět rád zodpoví Václav Větvička. V další reportáži si ukážeme, jak založit vyvýšený záhon, který je praktickým zpestřením každé zahrady.

Všechny díly RECEPTÁŘE najdete na Prima play.

Další pěstitelské rady najdete v Encyklopedii Prima livingu.

VÁŠ PRIMA RECEPTÁŘ je oblíbený magazín pro pěstitele, chovatele, chalupáře a všechny, kdo chtějí pěkně a pohodlně bydlet nebo příjemně relaxovat. Pořadem plným nejen sezonních rad a tipů provádí Václav Postránecký se svými hosty.

Podívejte se na ukázku:

Sledujte v neděli 5. června 2016 v 11.55 na Primě.

(web)

Mohlo by vás zajímat:

Článek

Sedmikráska chudobka (Bellis perennis) je mocná léčivka Foto:

Snadno a rychle: Vyrobte si lahodný sirup ze sedmikrásek

Pro někoho je to potvora, která mu kazí jeho anglický trávník. Přitom je sedmikráska chudobka tradiční léčivka, která se využívá i v homeopatii.

Článek

Článek

Je čas myslet na ochranu proti klíšťatům. S příchodem hezkého počasí začnou být vycházky do přírody nebezpečné i pro vašeho psa Foto:

Sezona klíšťat začíná. Víte, jak ochránit svého psa a kočku?

Existuje nějaký opravdu spolehlivý způsob, jak proti klíšťatům bojovat?

Článek

Cuketa byla vyšlechtěná v Itálii Foto:

Jak mít co největší úrodu cuket?

Potěší masožrouty i vitariány. Sezóna cuket je tu.

Článek

Vratič obecný Foto:

Poznejte ty nejzákeřnější plevele a zatočte s nimi

Na obdělávané půdě se vedle pěstovaných rostlin vyskytují i ty nežádoucí – plevele. Od časného jara až do pozdního podzimu nám přidělávají práci a jejich likvidace je...

Článek

Komule Davidova (Buddleia davidii) neboli také motýlí květ Foto:

Ideální keře pro slunná místa

Na omezeném prostoru zahrady není místo pro chyby. Při výsadbě dřevin, které obvykle zaberou i několik metrů, je třeba zohlednit nároky či odolnost daných druhů na...

reklama