reklama

Ochraňte si jahody před šedou plísní

Pokud bude deštivé počasí, zničí vám úrodu jahod šedá plíseň.

Aby se tak nestalo, máte několik možností. Můžete okolí jahod vystlat slámou či dřevovlnou z borovicového dřeva, díky čemuž jahody nebudou ležet přímo na zemi – a sláma či dřevovlna vyschnou rychleji než půda. Dalším opatřením je postřik. Ten se provádí na začátku kvetení, pokud jste to nestihli, nic není ztraceno. Postřik lze provádět i během plného květu, či dokonce v době, kdy jsou už na rostlině zelené plody. Ochranná lhůta postřiku je jen tři dny (doba, po kterou jahody nemůžete konzumovat). Postřik musíte aplikovat postřikovačem a ošetřit celou rostlinu, tedy i srdíčka rostlin.

Podívejte se na video v úvodu článku, kde se dozvíte přesně, jak jahody proti šedé plísni ošetřit. Postřik nemusíte vylévat, můžete jím ošetřit i vinnou révu, maliník nebo růže.

Dřevovlna z borovicového dřeva zadržuje vlhkost u rostliny, pleveli se v ní také hůře roste. Jahody drží v čistotě, rovněž je chrání před plísní a dokonce i před slimáky, protože přes ni nepřelezou.

Další podobné užitečné rady najdete v pořadu Receptář prima nápadů vždy v neděli v 11:50 na Primě nebo v archivu na Prima play.

Mohlo by vás zajímat:

Článek

Už se těšíte na červen?  Foto: thinkstock.com

Co je lepší, pěstování jahod na fólii, nebo volně?

Někdo dává přednost tomu, že nemusí věčně plít plevel. Jiný zase má rád rostliny pod kontrolou.

reklama