reklama

Řekni mi, kde bydlíš, a já ti povím, jaké psí plemeno je pro tebe tím pravým!

Plemena psů Foto: Plemena psůFoto: All

Existují stovky psích plemen. Které vybrat?

Vybrat si chlupáče, to není jen tak. Téměř každý z nás si čtyřnohého kamaráda nejčastěji vybírá srdcem, ale to nemusí být vždycky ta nejlepší volba. Dříve, než si pejska donesete domů, popřemýšlejte, v jakém prostředí by se cítil jako ryba ve vodě. Připravili jsme si pro vás báječný tahák, který vám pomůže odhalit, jaká rasa pro vás představuje trefu do černého.

Roubenka v horách a zelené pastviny

Pokud s rodinou býváte v horské oblasti nebo blízko temné hradby lesa a k úplné spokojenosti vám schází věrný chlupáč, který by si rozuměl s dětmi a navíc by mu skvěle vyhovovalo tamní prostředí, vsaďte na „berňáka“. Bernský salašnický pes má kamarádskou povahu, zbožňuje děti, je hravý, přítulný, aktivní a mimo jiné je i dobrý hlídač, který nemá nic společného s vlastnostmi ostřejších plemen, jako je například dobrman. Pokud mu dáte svoji pozornost, péči a lásku, získáte senzačního člena rodiny. Další psí varianta: bernardýn nebo pyrenejský pes.

Článek

Na party pozvěte jenom slušně vychované psy, předejdete tak zbytečným šarvátkám Foto:

Milujete večírky? Uspořádejte psí mejdan

Uvažujete o tom, že pozvete přátele na zahradní party? Zapomeňte na grilování, tím už dneska nikoho neohromíte. Buďte originální, zkuste psí večírek podle našeho manuálu.

Rodinný domek ve městě

Bydlíte ve vilové čtvrti nebo v satelitním městečku, kde vás se sousedy dělí jen nižší laťkové ploty? Rozhodněte se pro pohodáře s dobrým srdcem a mírumilovnou povahou. Zlatý retrívr je nejen nádherný pes, ale především parťák pro každou nesnáz. Miluje děti, je bystrý a snadno se lecčemu přiučí. Skvělá psí varianta: labrador a leonberger.

Nevelký byt 2+1

Vzhledem k tomu, že stále velká většina z nás bydlí v bytě, je jasné, že milovníci čtyřnohých chlupáčů nebudou chtít přijít zkrátka. Předtím, než se pro vhodné plemeno rozhodnete, je nutné si řádně promyslet, jaké jsou skutečně vaše časové možnosti na pravidelné venčení. Sportovci tělem i duší vsadí na italského chrtíka nebo na nezbedu na první pohled, který je znám jako Jack Russel teriér. Typicky gaučový pes je mops nebo francouzský buldoček. Především ženy ale nedají dopustit na čivavu, bišonka, papillona, nebo ši-tzu.

(len)

Mohlo by vás zajímat:

Článek

Článek

No jistě, po krmení se celá paráda zasune a je od toho pokoj. Přístup k vodě ale zůstane zachován   Foto:

Skvělý napád, nebo bizár? Psí misky integrované do kuchyňské linky

Psí lobby získala na svou stranu interiérové architekty a ti integrovali a implementovali jejich dvě misky do kuchyňské linky. Pes od té chvíle nenadělá a ani lidé mu už...

Článek

Jste si opravdu jistí, že granule skladujete tak, aby byl váš čtyřnohý miláček zdravý a spokojený? Foto:

Kupujete psí granule ve velkém? Tady jsou tipy, jak je skladovat

Přinášíme vám užitečné rady, jak správně skladovat granule pro psy a kočky.

reklama