reklama

Skvělý nápad, jak si ve městě vytvořit zahradu. Její autoři dali plány na stavbu k dispozici zdarma (návod níže)

Původní Growroom vystavený na přehlídce Chart Art Fair Foto: Původní Growroom vystavený na přehlídce Chart Art FairFoto: Rasmus Hjortshøj

Je to přímo dokonalý pavilon k zahradničení „zevnitř“. Jeho dánští strůjci k němu rovnou vytvořili i návod a povzbuzují kohokoli, ať si jej postaví taky. Architekty podpořila IKEA.

Dánská designérská dílna Space10 s podporou švédského nábytkového řetězce dala k dispozici návod ke stavbě pavilonu Growroom. Jedná se o umělecky ztvárněnou konstrukci určenou k zahradničení ve městě. Je to cosi jako „interiérová“ zahrada.

Vyřeže je stroj. Ani montáž pak už není náročná  Foto: Vyřeže je stroj. Ani montáž pak už není náročná. Foto: Niklas Vindelev

Pavilon je konstruovaný tak, aby skýtal optimální světlo a závlahu bylinkám a zelenině pěstovaným na jeho oválných žebrech. Zároveň také nabídne klidné útočiště komukoli, kdo do něj vstoupí.

Autoři této inovativní konstrukce, architekti Mads-Ulrik Husum a Sine Lindholmová, vypracovali podrobný návod, jak si tento pavilon sestávající jen ze šroubů a překližky může postavit každý. Je volně ke stažení na stránkách jejich dílny. Za nápadem je totiž i něco „zelené“ ideologie. Jak architekti sami dodávají, z jejich pohledu jde o pěstitelský pavilon, který naznačuje, jak by se obyvatelé měst mohli nezávisle svépomocí živit. Celý návod krok za krokem najdete zde.

Funguje jako dekorace, pěstírna, i jako klidné místo – tedy pokud v něm právě někdo nekřičí Foto: Funguje jako dekorace, pěstírna, i jako klidné místo – tedy pokud v něm právě někdo nekřičíFoto: Niklas Vindelev

Pavilon vzbudil velký ohlas na umělecké přehlídce Chart Art Fair, kde o něj mnozí návštěvníci projevili zájem. Chtěli jej buď koupit anebo si ho alespoň zamluvit pro další výstavy.

(dah)

Mohlo by vás zajímat:

Článek

Nádhera. Přitom je to vcelku jednoduché Foto:

Návod: Jak si postavit dům z pytlů s hlínou. Stačí 9000 Kč

Kouzlo „pytlodomu“ spočívá v jednoduchosti, poetickém vzhledu a v neposlední řadě nízkých pořizovacích nákladech. Postavit si ho můžete už za necelých 9 tisíc korun a...

Článek

Bílá bude na zahradním nábytku vždy krásná Foto:

Deset nejkrásnějších zahradních posezení

Někdy stačí malé zákoutí, kde si po práci večer dobijete baterky.

Článek

Kokedamy si můžete vyrobit nebo je koupit Foto:

Zahrada na niti aneb Jak pěstovat kokedamy

Jsou moderní, stylové, nezabírají přílíš místa, za to stoprocentně vnesou do interiéru šmrnc. Říká se jim kokedamy, v japonštině to znamená mechová koule.

reklama