reklama

Tabák není jen kuřivo, ale i slušivá letnička

Do Čech se i okrasný tabák dostal z Ameriky Foto: Do Čech se i okrasný tabák dostal z AmerikyFoto: Thinkstock

Samozřejmě vám do zahrady nechceme doporučovat pravý tabák, ale okrasný.

Jeho něžné květy mnoha barev vnesou radost do každé zahrady. Jak napovídá název, okrasný tabák není jako jeho příbuzný tabák virginský nebo selský určený k produkci kuřiva. Jde o nenáročnou a velmi vděčnou letničku. Pěstován v interiéru může být i trvalkou.

V Čechách na zahrádkách můžeme pěstovat tři druhy okrasného tabáku, a to tabák křídlatý (Nicotiana alata). Ten je menšího vzrůstu, dosahuje výšky cca 40 cm. Potkáte ho v barvě červené, růžové a bílé. Druhým zástupcem této rodiny je čahoun Nicotiana silvestris (bez českého názvu), která dorůstá výšky až 1,5 m. Má krásně vonící bílé květy a velké listy. Oblíbili si ho i městští zahradníci, a tak začíná zdobit ulice měst.Třetím zástupcem je kříženec Nicotiana x sanderae, který vám bude dělat společnost v noci, kdy se otevírají jeho velké květy až s 5centimetrovou korunkou. Mají spoustu různých barev – růžovou, červenou, bílou i žlutou. Tato rostlina dorůstá výšky jednoho metru, roste hodně do šířky.

Seznamte se. Podívejte se na video, kde vám tabák představí Jakub Urner ze Zahradnictví Urner v Praze:

Mohlo by vás zajímat:

Článek

Gazánie jsou stálicí našich zahrad  Foto: Thinkstock

Tento víkend bude pro výsadbu letniček ideální. Je pod mrakem

Kterou letničku si letos vysadíte? U nás si vyberete.

Článek

Nevadlec vyžaduje také zvýšenou péči, ale vnese do vaší zahrady exotický náboj Foto: Thinkstock

Na slunných místech udělá velkou parádu letnička nevadlec

Pokud vám nevadlec či celozie připomíná známější laskavce, jste na správné stopě. Obě rostliny totiž patří do čeledi laskavcovité.

Článek

Netývkavky patří k nejoblíbenějším letničkám. Nyní si můžete vybrat klasiku do stínu i novinku na slunné místo Foto: Zuzana Schneidewind

Nová netýkavka snese přímé slunce

Kdo by je neznal. Oblíbené netýkavky zdobily záhony nebo truhlíky už našich prababiček. Širokou škálou barev rozzáří kdejaký kout či okno. Většina druhů má ráda stinná ...

reklama