reklama

Vchod do zahrady, anebo vstupenka do ráje?

Takže pozor, prohlídka zakázaných zahrad začíná... Foto: Takže pozor, prohlídka zakázaných zahrad začíná...Foto: Thinkstock

Zahrady skryté za zdí nebo vysokým plotem v sobě vždy skrývají cosi tajuplného.

Jaké to tam asi je? Co tam roste? Žije tam někdo? Je to podivná, zřejmě jako lidstvo stará směsice zvědavosti, strachu, napětí a očekávání, kterou tak geniálně zachytil ve své knize Zahrada Jiří Trnka.

Nejstarší zahradou světa je biblický Ráj a není jistě náhodné, že počátek lidstva je v křesťanské tradici umístěn právě do zahrady, z níž ale byli Adam a Eva vyhnáni. Historie zná množství zapovězených zahrad kolem klášterů a šlechtických sídel, současnost k nim přidala zahrady celebrit, politiků a lobbistů. Abychom si rozuměli – nejde nám teď o zahrady jako takové. Ty koneckonců podléhají individuálnímu vkusu a každému z nás se bude líbit něco jiného. Chtěli jsme upozornit na okamžik těsně před tím, než do zapovězené zahrady vstoupíte. Znáte ten zvláštní pocit, to mravenčení v zádech...

Podívejte se na naše snímky a zkuste si představit, jestli byste dokázali projít kolem pootevřených dveří a vstupních portálů a aspoň jen na malou chvilinku nenakouknout dovnitř.

(tes)

Mohlo by vás zajímat:

Článek

Za touto nádherou stojí 150 rostlin druhu Wisteria Foto: raredelights.com

Místo, které musíte vidět: Zahrada z vistárií Kawachi Fuji

20 různých druhů vistárií stojí za touto nádherou v zahradě Kawachi Fuji v Japonsku.

Článek

Přírodní materiály, vintage styl spolu s uměleckými prvky oživí vaši zahradu Foto: flera.cz

6 praktických rad, jak na moderní zahradu

Budování zahrady je běh na dlouhou trať a změny potřebují čas. Přinášíme vám však i tipy, které vaši zahradu promění okamžitě.

 

 

 

reklama