reklama

VIDEONÁVOD: Vytvořte si skalku v květináči

Skalka se vejde i na balkon Foto: Skalka se vejde i na balkonFoto: profimedia.com

Zdeněk Zvolánek je skalničkář světového formátu. Názorně vám na videu ukáže, jak si můžete i ve větším květináči či kontejneru založit skalku.

Čím dál víc lidí má zahrádku jak dlaň, případně pouze balkon. To však neznamená, že by nemohli pěstovat skalničky. I v květináči lze vybudovat svažitý terén, prostor pro stínumilovné rostliny, část nechat pro ty, které naopak milují slunce.

Co budete potřebovat? Květináč či širokou nádobu na rostliny, které se říká žardiniéra, psáno též francouzsky jardiniéra. Ve snaze rostlinkám dopřát to nejlepší by bylo chybou, kdybyste vzali rašelinu. Naopak potřebujete směs s minerálním základem a příměsí jílu, který bude udržovat v žardiniéře vlhkost.

Na dno dejte síťku – roztřižený starý pytel, štěrčík, substrát, pokračujte kameny napříč (jak, to se dozvíte na videu), které budou držet hmotu svrchních kamenů a vlhkost.

Praktický návod krok za krokem najdete na videu:

Podobné rady jako byla tato, najdete v pořadu Receptář prima nápadů, který vysílá Prima každou neděli v 11.50.

Článek

Zahrádka v květináči  Foto: Thinkstock

Zahrádka v květináči

Toužíte začít pěstovat rostliny, kterými se budete nejen kochat, ale následně je využijete třeba při vaření nebo jako zábavu pro děti? Že bydlíte v bytě a nemáte zahradu? ...

reklama