reklama

Vyhlašte slimákům biologický boj. Pomohou hlístice

Letošní rok je zatím pro slimáky ideální Foto: Letošní rok je zatím pro slimáky ideálníFoto: Thinkstock

I slimáci mají své přirozené nepřátele.

Slimák je nepřítel každého pěstitele. Apetit tohoto tvora se dokáže postarat o úrodu, ještě než dozraje. Boj je to stoprocentně nekonečný (tedy pokud náš svět bude trvat). Zatímco místní slimáci (plzák lesní a další druhy) mají své přirozené nepřátele, proti španělským vetřelcům – plzákům španělským (Arion lusitanicus) není nepřítel. Kromě zcela mikroskopikého parazita – hlístice Phasmarhabditis hermaphrodita.

Tento mikroskopický hlíst (je velký pouhý milimetr) potřebuje ve svém larválním stadiu k dalšímu vývoji tělo slimáka. Aktivně proto slimáky vyhledává (všechny druhy slimáků), napadá je dýchacími otvory a svou přítomností je zabíjí. Slimák totiž přestane po dvou až třech dnech žrát a postupně uhyne. Hlístice pak napadají další slimáky. 

Výhodou aplikace hlístic je to, že se jedná o ekologický způsob likvidace přemnožených slimáků. Nenapadají žádné jiné tvory, ani člověka či domácí mazlíčky. Lze je aplikovat kamkoliv i na zaleninu, kterou lze zároveň konzumovat.

Podívejte se na video, kde pro vás máme praktické rady k aplikaci hlístic v zahradě:

 

Další způsoby boje proti slimákům najdete v tomto článku:

Článek

Arion vulgaris - Plzák španělský Foto: Xauxa/Wikimedia Commons; CC BY-SA 3.0

Připravte se na invazi slimáků. Poradíme, jak s nimi bojovat

Letos to bude nájezd. Vysoké jarní teploty se postaraly o ideální podmínky pro životní start malých slimáčků (plzáků španělských). Pokud nezvládnete prevenci, musí přijít ...

reklama