reklama

Vypěstujte si vlastní banány

Banánovník Foto: BanánovníkFoto: Thinkstock

I v našich podmínkách si lze vypěstovat vlastní banány, pokud máte dostatečný prostor.

Pro nás Čechy jsou banány sladkým ovocem, které konzumujeme jen tak nebo je přidáváme do moučníků. Na světě existuje řada různých druhů a kultivarů banánovníků, většina z nich je však určena k vaření a pečení. Ovocných druhů je jen několik a jsou to speciálně vypěstované bezsemenné kultivary, tak aby byly chutné.

Pokud chceme pěstovat u nás banány, měli bychom zvolit nižší kultivary – například odrůdu Cavendish, ta není tak náročná.

Optimální podmíny pro pěstování banánů:

– dostatečně velká nádoba
– dostatečně živný substrát
– dostatek světla

Když to splníme, tak nám banánovník poroste, a když vytvoří první odnož, tak víme, že bude brzy plodit. Banány budou menší, ale mnohem chutnější než z obchodu, protože je sklidíme až úplně zralé.

Podívejte se na video, kde vám představíme další druhy banánů:

Podobné užitečné rady najdete v pořadu Receptář prima nápadů vždy v neděli po obědě na Primě. Pokud jej nestihnete, tak pak v archivu u nás na webu na Prima PLAY.

Baví vás pěstování rostlin? Inspirujte se v naší Encyklopedii.

(mar)

Mohlo by vás zajímat:

Článek

Vitánie snodárná (Withania somnifera) Foto:

Indický ženšen je lepší než viagra. Můžete ho pěstovat i doma

Snižuje hladinu cholesterolu i cukru v krvi, podpoří vás při depresích, naopak nabudí v intimních chvílích. Vitánie snodárná je blahodárná rostlina z Indie.

Článek

146907656 Foto:

Nejvyšší čas koupit si brambořík! Plus dokonalý návod, aby kvetl až do jara

I když za typickou vánoční květinu je považována vánoční hvězda, stále větší oblibu si nachází i skromný, o to krásnější brambořík (cyklamen).

Článek

Aby kvetl na Vánoce, měl by začít kvést začátkem adventu Foto:

Už vám kvete vánoční kaktus? Pak ho nestěhujte!

Mezi květiny, které máme velice úzce spojeny s vánočními svátky, patří také vánoční kaktus. Pokud začne kvést začátkem adventu, máme jistotu, že na Vánoce bude plný...

reklama