reklama

Vyrobte si originální adventní kalendář z krabiček od sirek

Adventní kalednář trochu jinak Foto: Adventní kalednář trochu jinakFoto: FTV Prima

Nejjednodušší je vběhnout do obchodu a koupit si čokoládový adventní kalendář. Pokud vám nevadí kvalita čokolády, kterou ukrývá. Co takhle vyrobit si jednoduchý vlastní kalendář, kdy pro každý den můžete připravit jiné překvapení? A nemusí to být čokoláda.

Prosinec už pomalu klepe na dveře. Také kupujete každý rok tradiční čokoládové adventní kalendáře, pomocí nichž dítka odpočítávají čas do Štědrého dne? Pokud uvažujete, že si vyrobíte kalendář vlastní, tak možností máte nespočetně, můžete ušít pytlíčky, našít kapsičky na podložku, vyrobit si kalendář z toaletních ruliček. My si dnes ukážeme kalendář šuplíčkový – můžete ho zakoupit a pouze naplnit dárečky. Ale není to úplně nejlevnější záležitost. Proto si ho můžete zkusit i vyrobit. A to zcela jednoduše z krabiček od sirek, které slepíte k sobě.

Budete potřebovat:

24 krabiček od sirek
lepidlo (oboustranou lepící pásku)
případně tavnou pistoli
štětec
balicí papír nebo látku nebo barvičky – vodovky, tempery
24 knoflíků nebo korálků jiných drobných předmětů jako úchytku
nůžky
případně stříbrné či zlaté gelové pero, fixu
tvrdou čtvrtku, karton

Raději zapalte svíčku a na chvíli si seďněte se svými blízskými Foto:

Postup:

1. Vyndejte sirky, vytáhnetě vnitřky krabiček. Vnitřek krabičky nám bude sloužit jako šuplíček. Buďto jenom jeho jedno kratší čelo pěkně ozdobte – natřete barvou, polepte pěkným papírem nebo látkou (toto čelo pak uvidíte z kalendáře a bude mít na sobě číslo). Nebo můžete takto dekorovat celý šuplíček zvějšku – na to se ale nehodí látka ani papír, šuplíček by pak byl moc tlustý a těžko by se zasouval zpět. Proto pokud chcete ozdobit celý šuplíček, použijte barvu.
2. Vnější části krabiček (to je ta část, kde je škrtátko) rozdělte do čtyř sloupců a slepte. Buďto oboustranou lepící páskou nebo lepidlem. Následně slepte sloupce k sobě.
3. Vložte šuplíčky zpět na své místo a jejich čelo ozdobte rámečkem a dopište číslo (viz úvodní fotka). Nechte místo na nalepení korálku, knoflíku jako úchytky.
4. Nalepte úchytky. Lepidlem, pokud máte, tak tavnou pistolí
5. Vystřihněte si karton, který utvoří záda a bočnice pro kalendář. Tedy obdélník, který má nahoře zkosené rohy. Dolní šířka je šířka zad plus šířka obou boků. Nižší výška je výška boků, vyšší výška jsou záda, která jsou vyšší než celá sestava šuplíčků.
6.Nalepte karton k zádům a bokům šuplíčků.
7. Vystřihněte si obdélník, který nalepíte seshora na šuplíčky.

receptář obdelnik Foto:

Nemáte čas vyrábět si vlastní kalendář? Pak si můžete koupit třeba už hotový šuplíčkový a nazdobit ho doma. Jak? Podívejte se na video:

 

Ukázka je z pořadu VÁŠ PRIMA RECEPTÁŘ.
Všechny díly RECEPTÁŘE najdete na Primě PLAY.
ZDE najdete vše o pořadu VÁŠ PRIMA RECEPTÁŘ.

 (web)

Mohlo by vás zajímat:

Článek

První adventní neděle - první svíčka Foto:

Advent 2016 začíná 27. listopadu. Co znamenají svíčky na adventním věnci a proč má být jedna růžová?

Zapomeňte na předvánoční šílenství, adventní čas je začátek liturgického roku, je dobou zklidnění a rozjímání. To je poselství pravého adventu.

Článek

Tady složitější varianty než an videu Foto:

Skvělá vychytávka: Vyrobte si adventní kalendář z ruliček od toaletního papíru

Nemusíte kupovat čokoládové kalendáře, které jsou předražené a z nekvalitní čokolády.

Článek

Naše kuchyně čeká po roce znovu zatěžkávací zkouška. Zkontrolujme už teď, jestli máme opravdu všechny pomůcky na pečení. Foto:

25 tipů pro vánoční pečení. Aby příprava cukroví byla radost

Na pečení cukroví je zatím čas, jste si ale jistí, že vám nic nechybí? Nebo co si zjednodušit život a pořídit si nějakou chytrou věcičku – třeba silikonový vál, který po...

reklama