reklama

Využijte dýně místo květináče a vyrobte si snové podzimní aranžmá. Vnitřek můžete sníst

Dýně všech možných barev a tvarů jsou samy o sobě dekorativní. Přesto když je využijete jako základ dekorace s květinami a dalšími doplňky, povýšíte je ještě o stupeň výš.

Pokud z dýní vaříte často, nebude kupovat nic zbytečně, jen vám dá získání dužiny, ze které normálně kuchtíte, trochu více práce. Místo abyste dýni jako vždy jen rychle oloupali, tentokrát seřízněte vršek a dužinu vydlabejte. Pak už můžete dýni vyřezávat a proměnit ji v halloweenskou dekoraci nebo ji použít jako základ dalšího aranžmá s květinami, šiškami, větvičkami, slámou a dalšími živými či neživými dekoracemi. Využít takto můžete dýni máslovou, Hokkaido (pravda, ta se normálně využívá i se slupkou), dýni špagetovou, okrasnou, prostě jakoukoliv. Místo vydlabané dužiny dejte dovnitř floristickou aranžovací hmotu nebo malou vázičku a dekorace vám dlouho vydrží.

Celý návod najdete na videu v úvodu článku!

Dužninu vydlabejte a pro květiny použijte floristickou aranžovací hmotu nebo malou vázičku Foto: Dužninu vydlabejte a pro květiny použijte floristickou aranžovací hmotu nebo malou vázičkuFoto: FTV Prima

Rada je z pořadu VÁŠ PRIMA RECEPTÁŘ.

Všechny díly RECEPTÁŘE najdete na Primě PLAY.
ZDE najdete vše o pořadu VÁŠ PRIMA RECEPTÁŘ.

(web)

Mohlo by vás zajímat:

Článek

Plovoucí květiny Foto:

VIDEO: Skvělá dekorace na párty z květin a čajových svíček

Věřte nebo ne, ale čajové svíčky plavou.

Článek

S výrobou zlatých šišek nemusíte ale čekat na Vánoce Foto:

NÁVOD: Jak si doma jednoduše vyrobit zlaté šišky na vánoční dekorace

Šišky jsou tradiční podzimní a zimní dekorací. Se zlatavou barvou však s nimi můžete zdobit byt po celý rok.

Článek

Jablka jako okrasné květiny vytvoříte pouhým zapíchnutím špejle, která vytvoří jablečnému květu „stonek“. Dál už kytici doplníte podle vlastního uvážení. Foto:

20 tipů na báječné dekorace z jablek

Jablečné nápady, než se zakousnete...

reklama